O nás

kdo jsme, kde působíme a jací jsme? 

Poznejte nás

AktivKid z.s. je spolek se sídlem a činností v Klecanech, který byl v roce 2016 založen za účelem sportovní přípravy dětí věnujících se cyklistice. Během uplynulých 2-3 let postupně nabízel a rozšiřoval možnosti nadstavbové tréninkové přípravy svých členů a od roku 2019 přebírá také veškerou závodní činnost cyklistického oddílu TJ Sokol Veltěž (který v oblasti působil od roku 2009 avšak v lednu 2019 byl zrušen) a za nějž jeho členové v minulých letech v cyklistice závodili zejména na horských kolech.

ADASTRA Cycling Team

V současné době činí členská základna spolku cca 55-60 dětí – aktivních sportovců, kteří pravidelně docházejí na tréninky a naprostá většina se i pravidelně účastní soutěží. Zhruba 15 dětí dosahuje věku a cyklistické úrovně, při které může soutěžit v kategorii žáků a výše na nejvyšších oficiálních soutěžích ČR (Český pohár), včetně 4 dětí, které jsou zároveň členy reprezentačního výběru ČR.  Těmito našimi nejúspěšnějšími mladými sportovci jsou ostatní děti pozitivně motivovány ke své další sportovní činnosti. Většina dětí je z Klecan a z blízkých obcí. Do letošního roku děti soutěžily pod „marketingovým názvem“ ADASTRA Sokol Veltěž“, od roku 2019 budou děti soutěžit pod „marketingovým názvem“ ADASTRA Cycling Team.

Regionálně působíme ve Středočeském  kraji, v okrese Praha – východ, trénujeme zejména v Klíčanech, ale i ve Zdibech, Praze 8 a Praze 9.

Od roku 2009 neustále rosteme, jednak co do počtu členů, jednak výsledkově. Využíváme našich dlouholetých zkušeností se systematickým vedením mládeže a know-how, které umožňuje elegantně spojit rozvoj tělesné i psychické kondice jedince s pedagogicko- výchovným  charakterem sportu, který je z převážné části provozován v přírodě. Klademe  důraz na dlouhodobý všestranný rozvoj osobnosti, nejdeme a nechceme jít cestou rané  specializace.  

Pokrýváme široký záběr  od   zájmové činnosti až po výkonnostní sportovní aktivity. Velký důraz  klademe na budování správných návyků, ať už jsou to stravovací návyky, strečink, regenerace, spánek, vedení tréninkových záznamů, poznávání svého těla. V současné době se o naše děti starají jeden trenér II. třídy – specializace cyklistika, jeden trenér II. třídy – absolvent FTVS a zároveň vrcholový triatlonista a pět trenérů III. třídy – všestrannost, a několik dalších asistentů. Svou aktivitou jsme přispěli nemalou měrou k popularizaci sportu v přírodě, a každoročně zaznamenáváme nárůst zájmu dětí o  cyklistiku.

nadpis

Od roku 2012 máme pronajatý pozemek v Klíčanech, na kterém jsme vybudovali vlastními  silami tréninkový areál. Dětem se věnujeme celoročně, bez ohledu na prázdniny a počasí. Pravidelné  letní tréninky máme v cyklistické sezoně 2x týdně úterý a pátek, pro nejvyšší výkonnostní skupinu 3x týdně, pod vedením licencovaného trenéra II. třídy. V zimním přípravném období nabízíme širokou škálu přípravných a kompenzačních aktivit, které si děti volí dle svého zájmu, věku a sportovní vyspělosti. Pro děti zajišťujeme a v závislosti na získaných dotacím také přispíváme na aktivity jako je plavání (pondělí), balanční trénink (pondělí), velodrom Motol (úterý), všeobecná pohybová příprava v tělocvičně (úterý a pátek), atletické základy a posilování (středa) a samozřejmostí jsou i přípravná zimní soustředění na běžkách. Každý rok pořádáme několik cyklistických soustředění např. 7denní a následně 10-denní soustředění na Mallorce, 4-denní soustředění na Šumavě a v Jizerských horách. Osmidenní celooddílové soustředění zaměřené na techniku sjezdu jsme realizovali tradičně na přelomu července a srpna v Koutech nad Desnou, nyní nově na Klínovci. V květnu pořádáme jeden závod ze série Pražského poháru a dále velký závod v Cross Country ( www.xcobeckov.cz ) na trati v Klíčanech – kterých se účastní cca 250-350 závodníků. První ze závodů bývá většinou zároveň Mistrovstvím Středočeského kraje, druhý pak je vypsán ve spolupráci s MAS Nad Prahou jako Mistrovství MAS Nad Prahou a Českou Unií Sportu zařazen do programu „Sportuj s námi“.  Na podzim pořádáme také cyklokrosové závody pro všechny kategorie. Od roku 2012 jsme díky zájmu a rostoucí výkonnosti vybraných členů utvořili v rámci oddílu výkonnostní skupinu a požádali o licence ČSC. Během tří let jsme se systematickou prací dokázali prosadit i na přední příčky v žebříčcích ČP a MČR.  

V letech 2014-2018 naši členové pravidelně reprezentují ČR na nejvyšších Evropských a světových soutěžích. A můžeme říci, že i na tomto poli jsme velmi úspěšní. Na ME a MS naši členové nejsou jen do počtu, ale bojujeme o příčky nejvyšší. Vždyť už naši borci převezli 5 medailí z ME a v celkovém hodnocení týmů v sérii Českého poháru horských kol Strabag Cup jsme v roce 2018 vybojovali úžasné 4. místo z konkurence více než 200 nejlepších týmů z celé ČR!

Partneři