Čtyři naši závodníci bojují na Mistrovství Evropy !

Aug 3, 2023

V letošním roce se naši čtyři závodníci v kategoriích starších žáků a žákyň, kadetů a kadetek zúčastní Mistrovství Evropy, které se uskuteční v toskánském středisku Il Ciocco.

Jedná se o 4 závody v pěti dnech. Individuální časovka (ITT), závod tříčlenných štafet (XCR), individuální závod v Short Tracku (XCC) a individuální závod v Cross Country (XCO).

Letos budeme tedy držet palce Klotyldě Slukové, Nela Faltysové, Dominiku Kuklovi a Davidu Kolářovi.

Hned první den se blýskla 8. místem ze 142 závodnic na startu Klotylda v kategorii U15w !

Super výsledek zajel i Dominik, který vybojoval 27. místo z 271 závodníků na startu v kategorii U17m. David v té samé kategorii obsadil 166. místo. Pro úplnost Nela se umístila na 67. místě ze 142 závodnic na startu v kategorii U17w.

Ve čtvrtek 3.8.2023 čeká závodníky závod štafet. Repre štafeta s Klotyldou pojede jako čtvrtá z první lajny, a štafeta ve složení Nela, Dominik a David vyrazí do boje ze 43.místa.

Do pátečního závodu v Short tracku se probojuje 45 nejlepších závodníků z ITT. Na startu od nás bude Klotylda a Dominik.

A o víkendu nás čekají individuální závody v Cross Country.

Děkujeme všem, kteří nám fandí a podporují nás, za podporu a přízeň. Velice si jí vážíme a pevně doufáme, že bude z Evropy ještě o čem psát.

Další aktuality

Sobota a neděle na MČR-i zde cinkaly medaile

Sobota a neděle na MČR-i zde cinkaly medaile

Sobota 22. července byla pokračování třídenního Mistrovství ČR olympijské disciplíny Cross-country v jizerskohorském Bedřichově. Začíná standartně závodem Kadetů a končí Muži Elite. V tento den jedou všichni stejnou trasu, která zde v Bedřichově měřila 3320 metrů a...

Zlatá štafeta na MČR v Cross Country

Zlatá štafeta na MČR v Cross Country

Letošní Mistrovství XCO na horských kolech se konalo na severu Čech na již známé trati v Bedřichově, která zahrnuje jak nejedno náročné stoupání, tak i těžké technické sjezdy. My jsme proti konkurenci 20ti štafet, složených nově z 3 chlapců a 3 dívek, vždy jeden z...

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...