Sobota a neděle na MČR-i zde cinkaly medaile

Jul 30, 2023

Sobota 22. července byla pokračování třídenního Mistrovství ČR olympijské disciplíny Cross-country v jizerskohorském Bedřichově. Začíná standartně závodem Kadetů a končí Muži Elite. V tento den jedou všichni stejnou trasu, která zde v Bedřichově měřila 3320 metrů a převýšení činilo 128 výškových metrů. Součástí této přírodní tratě byly dva významné kopce: “Mont Ventoux“, neboli kolmo nahoru po sjezdovce a po ní startovní kopec, převýšení 41 metrů po štěrku na přibližně 650 metrech. Nechyběly ani technické sekce plné kamenů a kořenů.

Naše barvy jsou nejvíce k vidění v Kadetech, kde tentokrát k 1+4 kolům nastoupilo 7 závodníků. Vítěz závodu měl odjeto za 48:27 a deset sekund za ním přijel Dominik Kukla, čímž tím vybojoval titul vicemistra ČR, skvělý výkon! Do TOP15 se vešel také David Kolář na 15. místě. Následovali 41. Denis Vašíček, 54. Mikuláš Děták, 60. Adam Alina, 67. Teodor Sarnovský a 71. Karol Kryl.

Poté se jel závod Juniorů, již jeli ještě o dvě kola více. Náš jediný reprezentant Vojta Suchý dojel 38.

V poslední námi obsazené kategorii Kadetky měla nadějný začátek Nela Faltysová, která po technických problémech i přes usilovný boj nakonec uzavřela TOP10.

V neděli byly k vidění závody kategorií minime na okruzích o něco kratších, ale o Mont Ventoux nebyl nikdo z žáků, kterých jezdí v našich barvách dost, ochuzen. Vždy je čekal jednou startovní kopec a po něm různé počty okruhů. Vše začalo krásně, když si hned v mladších žákyních pro titul mistryně ČR dojela Babeta Sluková! Patří jí velká gratulace, ale nesmíme zapomenout na Pavlínu Orlowskou na 10. a Emu Kmínkovou na 31. místě.

V závodě žáků mladších jely rovnou čtyři želízka v ohni, z nichž se nejlépe umístil Vítek Fous na 24. místě následován 38. Tomášem Vyšínem, 41. Daliborem Kolářem a 53. Robinem Vašíčkem.

O chvíli později na svou sestru navázala zlatem ve starších žákyních Klotylda Sluková, která za sebou nechala soupeřku na druhém místě o celou minutu a čtyřicet sekund, neuvěřitelné! Radost ze dvou titulů je ohromná.

Už zbývali pouze naši tři starší žáci, kteří bojovali na 1+3 kolech a nejlépe si vedl Lukáš Jech, který obsadil 29. místo před 54. Honzou Dingou a 76. Denisem Čermákem. Za posledním projetým závodníkem bylo pomalu na čase začít motat pásky a nakládat zábrany, neboť toto byl poslední závod této zastávky Českého Poháru, v tomto případě rovnou MČR.

Ať už jsou všichni se svými výsledky spokojení, nebo ne, víkend to byl úspěšný a těšíme se do Harrachova 18. – 20. srpna.

Další aktuality

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

V sobotu 27. dubna svedli závodníci boje o body do Pražského poháru a také o mistrovské tituly ve Středočeském kraji. Závodilo se na tradiční trati na Zličíně, která doznala oproti minulým rokům několika změn v podobě přidání technických pasáží a za příjemného...

Nábor nových členů

Nábor nových členů

Náš cyklistický tým ve svých řadách rád přivítá nové aktivní členy, především chlapce a dívky ve věku 6 – 10 let. Od 1.4.2024 můžete nezávazně přijet vyzkoušet náš trenink a to každé úterý a pátek v Klecánkách. Detailní informace získáte u trenerů skupiny...