V létě nás čekají Mistrovství Evropy a Mistrovství světa

Jun 29, 2021

Letos opět přepíšeme historii, a to v počtu našich členů, kteří se postaví na start Mistrovství Evropy či Mistrovství světa.

Hned v týdnu od 29.června do 3.července se po roční covidové pauze uskuteční Mistrovství Evropy starších žáků a žákyň, kadetů a kadetek. Jedná se o 4 závody v pěti dnech. Individuální časovka (ITT), Eliminátor (XCE), závod tříčlenných štafet (XCR) a individuální závod v Cross Country (XCO).

Historicky zde máme na co navazovat – vždyť náš oddíl vybojoval asi nejvíce medailí ze všech oddílů v ČR za posledních 7 let. Namátkou připomeňme 4. a 7. místo Magdaleny Mišoňové, 3. a 10. místo Zuzany Kadlecové, dva tituly vicemistryně Evropy, plus 3. a 10. místo v XCO a také Mistryně Evropy v XCR Anety Novotné, 8. místo přivezla Veronika Mišoňová ze závodu Cross Country stíhačky Gundersenovou metodou a dále 3. místo z XCR vybojoval také Filip Jech.

V letošním roce budeme mít na startu hned pět našich závodníků, což znamená, že výsledky ze závodů na začátku sezony (např. Polska, kde se jako v jediné zemi na jaře závodilo), nebyly náhodné.

Budeme tedy držet palce Nela Faltysové, Dominiku Kuklovi, Davidu Kolářovi, Denisi Vašíčkovi a Davidu Svobodovi.  

Dva naši veleúspěšní zástupci v juniorských kategorií Aneta Novotná a Filip Jech získali jistotu tzv. nominační preference na Mistrovství Evropy (9.-15. srpna Novi Sad (Srbsko) a Mistrovství světa (23.-29.srpna Val di Sole (Itálie))


foto Petr Tvaróg – Filip Jech – ČP Zadov


foto Petr Tvaróg – Aneta Novotná – ČP Zadov

Zejména poslední dva zmínění závodníci budou mít v létě pěkně našlapaný program, neboť je, a také všechny ostatní naše „eliťáky“, čeká Mistrovství ČR od 19.-22. srpna na nové trati v Harrachově.

Děkujeme všem, kteří nám fandí a podporují nás, za podporu a přízeň. Velice si jí vážíme a pevně doufáme, že na podzim bude o čem psát.

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …