Úspěšné závodní jaro s Covidem

Apr 30, 2021

Je to divné, všude ve světě je stejný Covid jako u nás, ale všude ve světě se závodí (např. Turecko, Španělsko, Itálie, Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko).  Byť vždy s nějakým Covid protokolem. A jde to. Jenom u nás jsme opět „best in Covid“ – všechno rušíme. Nic nejde. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. A my zase začínáme závidět, jako před 30 roky, že za hranicemi je něco jinak.

Přesto jsme ochotni získávat spousty povolení, nechat se týden co týden šťourat v rypáku a vyjíždět za závodní činností ven, když to doma nejde. V tomto ohledu nás hodně zajímají hlavně dvě jména v juniorské kategorii – Aneta Novotná a Filip Jech.

Na rozjezd si oba střihli tři závody v Turecku a jeden v Rakousku. Aneta všechny 4 závody s přehledem vyhrála, Filip vybojoval skvělá umístění – všechno v TOP TEN. (pěkně kompletuje sbírku 4.,5.,6. a 7. místo).

První letošní světový pohár pro juniorské kategorie absolvovali oba v Itálii, kde Aneta skončila na 7. místě a Filip na 38. místě asi ze 160 startujících.

Hned o týden později se kolotoč světového poháru přesunul trochu severněji do Rakouských Tyrol. V Haimingu Aneta i přes defekt na konci prvního kola a nutnou zastávku v depu na opravu vybojovala vynikající 3. místo!

Životní závod jel pak i Filip, který se skvěle popral s těžkou technickou tratí a dojel na perfektním 20. místě. Filip závodí v této kategorii prvním rokem a mezi „prvoročáky“ skončil na virtuálním 4. místě.

Oba dva uvidíme i v dalších dvou dílech světového poháru juniorů – v německém Albstadtu a o týden později v Novém Městě na Moravě.


Foto Miloš Lubas – Aneta Novotná v Langenlois


Foto Miloš Lubas – Filip Jech v Langenlois


Foto Michal Červený – Aneta Novotná v Nalles

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …