Úspěšný třetí díl ČP XCO na Zadově

Aug 17, 2020

Téměř v kompletní sestavě jsme vyrazili na jih ČR do horského střediska Zadov, kde na nás čekala nádherná přírodní trať, plná kořenů a kamení. A tím, že je to na horách, tak nechybělo ani převýšení v podobě výjezdů dvou sjezdovek. Zázemí, parking a vůbec logistika opět na nejvyšší úrovni, tak jak jsme od pořadatelů na Zadově zvyklí. 

Letos je omezený počet závodů, tak se k nám vydává téměř světová špička nejenom v elitních kategoriích, ale také i v juniorech. Aneta Novotná tak vybojovala v těžké konkurenci 6. místo a Zuzana Kadlecová pak 8. místo. (jako druhá a třetí Češka v pořadí) 

Štěpán Havelka se trochu hledal a 36. místo je tak trochu po představení v Peci za očekáváním a Magdalenu Mišoňovou bohužel nepustila na start viróza.   

V neděli si pak v úvodní závodě moc nepotykala s tratí ani Nela Faltysová – 16. místo, Anna Dingová zajela svůj slušný standard v podobě 21. místa. 

Zato obě žákovské kategorie přinesly nádherné závody a to i pro naše barvy. V mladších žácích odjela čtyřčlenná skupina, kde jsme měli oba kluky. Nejprve odpadl z vedoucí skupiny Denis Vašiček, který si tak dojel pro “bramboru”. Poté začal tahat za kratší konec Kuba Tesaříků a to hlavně díky tempu , které po většinu závodu udával David Svoboda. Ten si v závěru poradil i s posledním soupeřem a dojel si pro zlato. Na 34. místě pak dojel Karol Kryl.

Ve starších žácích tradičně dobře začal Dominik Kukla a nakonec vybojoval skvělé 15. místo. Životní závod zajel David Kolář, který díky 17. místu poprvé nakoukl do TOP20. Pro Mikuláše Dětáka bylo 59. místo osobním zklamáním, přestože se bil jako lev. O místo za ním, přijel do cíle Jonáš Kučera , pro kterého to byl naopak nejlepší výsledek v sezóně. Na 82.místě dokončil Adam Hugo Alina

A v neposlední řadě musíme umístit i umístění našich malých nadějí v dopoledních závodech : 

11. místo – Lukáš Jech
20. místo – Jan Dinga 
25. místo – Dalibor Kolář
4.místo – Laura Svobodová
4.místo – Robin Vašíček
17.místo – Pavel Faltys

Kompletní výsledky jsou na stránkách časomíry.

Fotogalerie ze soboty 

Fotogalerie z neděle 

Další aktuality

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

V sobotu 27. dubna svedli závodníci boje o body do Pražského poháru a také o mistrovské tituly ve Středočeském kraji. Závodilo se na tradiční trati na Zličíně, která doznala oproti minulým rokům několika změn v podobě přidání technických pasáží a za příjemného...

Nábor nových členů

Nábor nových členů

Náš cyklistický tým ve svých řadách rád přivítá nové aktivní členy, především chlapce a dívky ve věku 6 – 10 let. Od 1.4.2024 můžete nezávazně přijet vyzkoušet náš trenink a to každé úterý a pátek v Klecánkách. Detailní informace získáte u trenerů skupiny...