Z MČR v maratonu vezeme dva tituly vicemistrů a jeden bronz

Aug 13, 2020

Několik našich závodníků nasměrovalo své kroky na závěr soustředění v Koutech rovnou na Mistrovství ČR v maratonu, které se konalo v podstatě ve vedlejším údolí – na Dolní Moravě.

Únava, neúnava z náročného soustředění – všichni nastoupili plni odhodláni na trati nechat všechno a poprat se premiérově o co nejlepší maratonské výsledky.

Hned v 7 hodin ráno se na trať vydal Štěpán Havelka v kadetech a po více než čtyřech hodinách a více než 2000 nastoupaných metrů proťal cílovou pásku na neskutečném 2. místě.  Štěpa si tak odváží po životním výkonu svou první velkou medaili.

K žákům již byl pořadatel milosrdnější z pohledu délky tratě, neboť šlo časy stlačit pod jednu hodinu. A i nastoupané metry byly menší. O pouhé 4 vteřiny zaostal za vítězem v kategorii mladších žáků David Svoboda a s malým odstupem si dojel pro trojku Denis Vašíček.  

Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii starších žáků, kde Dominik Kukla dojel na 6. místě, David Kolář uzavřel TOP10, Mikuláš Děták vybojoval 13. místo a Adam Hugo Alina obsadil 19. místo.

Také velmi slušné 5. místo vybojovala Anna Dingová.

A když k tomu připočteme umístění dalších našich v doprovodných závodech, tak se jednalo opět o vydařený závod.  

Laura Svobodová – 3. místo (holky 9-10 let)
Robin Vašíček – 2. místo (kluci 7-8 let)
Maxmilián Nedvěd – 6. místo (kluci 7-8 let)

Fotogalerie

Výsledky – děti 7-8 let 

Výsledky – děti 9-10 let 

Výsledky – žáci, trasa C 

Výsledky – kadeti, junioři

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …