Z MČR v maratonu vezeme dva tituly vicemistrů a jeden bronz

Aug 13, 2020

Několik našich závodníků nasměrovalo své kroky na závěr soustředění v Koutech rovnou na Mistrovství ČR v maratonu, které se konalo v podstatě ve vedlejším údolí – na Dolní Moravě.

Únava, neúnava z náročného soustředění – všichni nastoupili plni odhodláni na trati nechat všechno a poprat se premiérově o co nejlepší maratonské výsledky.

Hned v 7 hodin ráno se na trať vydal Štěpán Havelka v kadetech a po více než čtyřech hodinách a více než 2000 nastoupaných metrů proťal cílovou pásku na neskutečném 2. místě.  Štěpa si tak odváží po životním výkonu svou první velkou medaili.

K žákům již byl pořadatel milosrdnější z pohledu délky tratě, neboť šlo časy stlačit pod jednu hodinu. A i nastoupané metry byly menší. O pouhé 4 vteřiny zaostal za vítězem v kategorii mladších žáků David Svoboda a s malým odstupem si dojel pro trojku Denis Vašíček.  

Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii starších žáků, kde Dominik Kukla dojel na 6. místě, David Kolář uzavřel TOP10, Mikuláš Děták vybojoval 13. místo a Adam Hugo Alina obsadil 19. místo.

Také velmi slušné 5. místo vybojovala Anna Dingová.

A když k tomu připočteme umístění dalších našich v doprovodných závodech, tak se jednalo opět o vydařený závod.  

Laura Svobodová – 3. místo (holky 9-10 let)
Robin Vašíček – 2. místo (kluci 7-8 let)
Maxmilián Nedvěd – 6. místo (kluci 7-8 let)

Fotogalerie

Výsledky – děti 7-8 let 

Výsledky – děti 9-10 let 

Výsledky – žáci, trasa C 

Výsledky – kadeti, junioři

Další aktuality

Nábor nových členů

Nábor nových členů

Náš cyklistický tým ve svých řadách rád přivítá nové aktivní členy, především chlapce a dívky ve věku 6 – 10 let. Od 1.4.2024 můžete nezávazně přijet vyzkoušet náš trenink a to každé úterý a pátek v Klecánkách. Detailní informace získáte u trenerů skupiny...

Čtyři naši závodníci bojují na Mistrovství Evropy !

Čtyři naši závodníci bojují na Mistrovství Evropy !

V letošním roce se naši čtyři závodníci v kategoriích starších žáků a žákyň, kadetů a kadetek zúčastní Mistrovství Evropy, které se uskuteční v toskánském středisku Il Ciocco. Jedná se o 4 závody v pěti dnech. Individuální časovka (ITT), závod tříčlenných štafet...

Sobota a neděle na MČR-i zde cinkaly medaile

Sobota a neděle na MČR-i zde cinkaly medaile

Sobota 22. července byla pokračování třídenního Mistrovství ČR olympijské disciplíny Cross-country v jizerskohorském Bedřichově. Začíná standartně závodem Kadetů a končí Muži Elite. V tento den jedou všichni stejnou trasu, která zde v Bedřichově měřila 3320 metrů a...