Filip Jech se stal Mistrem ČR v cyklokrosu !

Dec 16, 2019

Filip Jech z ADASTRA Cycling Team završil úspěšnou sezonu titulem Mistra České republiky v cyklokrosu. V sobotu 14. prosince se Filip v Uničově s naprostou bravurou popasoval s rolí jednoho z favoritů na získání mistrovského dresu. Domácí závodník prahnoucí po titulu dokázal s Fílou držet krok zhruba kolo a půl. Filip se jistě a s chladnou hlavou pohyboval na kluzké a bahnité trati, která byla navíc pěkně pod vrstvou klouzavého bahýnka vytvrdlá z důvodu nočních teplot pod bodem mrazu. 

„K rozhodujícímu okamžiku došlo ve druhém kole za překážkami, kde jsem dostal pár metrů a podařilo se mi natáhnout náskok až na třicet vteřin, které jsem si dovezl až do cíle. Jsem velice šťastný. Myslel jsem na tento okamžik už od začátku sezony a jsem strašně rád, že se mi to povedlo.“ tak zhodnotil své vystoupení Filip.

Pochvalu vysekl Filipovi i jeho soupeř v rozhovoru pro server cyklokros.cz Daniel Mráz: „Na takovou trať jsem opravdu nebyl připraven. Celý rok jsem tady trénoval na suchu, ale dneska se trať úplně změnila. Filip byl v technice a na bahně o poznání lepší. Já jsem zbytečně ztrácel, několikrát se mi nepodařilo nacvaknout. Když už bylo rozhodnuto, tak už jsem si závod i atmosféru užíval. Toužil jsem sice po titulu, ale přesto jsem spokojený.“

Filip Jech vyhrál nejenom závod Mistrovství ČR, ale zvítězil i v celkovém pořadí Českého poháru v cyklokrosu. Tímto počinem zkompletoval hodně ceněný double, když letos vyhrál i Český pohár v Cross Country MTB. 

Na startu nebyl v našich barvách jenom Filip, ale i další závodníci. 

Životní závod i výsledek vybojoval v Uničově také David Svoboda, který se premiérově dostal do TOP10 (10.místo). I další dva naši borci zvládli záludnosti povrchu na pochvalu Denis Vašíček (27.místo) i David Kolář (46.místo). A nás těší, že budou v této kategorii závodit i další roky. 

V kadetkách se statečně prala s tratí Anna Dingová (36.místo) a ženách zajela svůj nejlepší sezonní výsledek Zuzana Kadlecová (17.místo) 

Fotogalerie

Video Kadetky, Starší žákyně Uničov od Libora

Video Starší žáci Uničov od Libora

Video Kadeti Uničov od Libora

Video Kadeti Uničov od Pijera 

Video Kadetky Uničov od Pijera 

Abyste si udělali názor, za jakých podmínek se jelo, přikládáme také odkaz na záznam České televize závodu Muži Elite

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …