Aneta Novotná je vicemistryní Evropy v MTB Cross Country !!!

Aug 25, 2019

Aneta Novotná a Filip Jech reprezentovali Českou republiku na Mistrovství Evropy, které se uskutečnilo koncem srpna ve vysokohorském italském středisku Pila v nadmořské výšce 2000 m.n.m.

První den šampionátu byla na pořadu dne individuální časovka, podle které se v dalších závodech řadilo na start. Aneta se blýskla vynikajícím 3. místem. Naopak Filip si vybral díl sportovní smůly, neboť díky losu měl startovat ke konci více než dvousethlavého startovního pole. Během závodu však začalo pršet, a tak posledních asi 30 závodníků jelo na klouzavé, bahnité, a hlavně pomalejší trati. Filip podal vynikající výkon, ale ten stačil „jen“ na 116. místo.

Další den Aneta a Filip byli členy tříčlenné štafety, která vybojovala skvělé 9. místo v konkurenci více než 100 týmů z celého kontinentu.

 

Poslední den šampionátu se povedl Anetě Novotné, která po skvělém výkonu vybojovala titul vicemistryně Evropy.

 

První dvě kola závodu to však vypadalo, že by snad mohlo vyjít i tričko se zlatými hvězdami. V posledním kole se na Anetu dotáhla švýcarská závodnice, a nakonec naší Anetu zdolala o 17 vteřin. Druhým místem opět Aneta potvrdila svoji příslušnost k evropské špičce.

 

Filip díky horší startovní pozici bojoval v závodě XCO jako lev. Celý závod se prokousával kupředu, aby nakonec vybojoval vynikající 57. místo v konkurenci více než 200 bikerů Evropy.

A na závěr vzkaz od Anety: “Děkuji všem, kteří mě k dosažení stříbrné medaile na ME 2019 pomohli a podporují mě v mém závodění, zejména rodičům, trenérům ADASTRA Cycling Team a v neposlední řadě Městu Říčany, které mi svým finančním příspěvkem umožnilo se tohoto ME zúčastnit.”

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …