Aneta Novotná stříbrná na olympiádě , Filip Jech osmý

Jun 30, 2019

Hned první den Aneta Novotná vybojovala skvělé druhé místo v napínavém závodě MTB Cross Country na Olympiádě dětí a mládeže. 
 
Letní olympiáda se koná každé dva roky a během jednoho týdne mají sportovci možnost zažít nefalšovanou atmosféru olympijských her. Součástí je zahajovací ceremoniál a nesmí chybět zapálení ohně. Kromě vlastních sportovních klání mohou navštívit i jiné sporty, zažijí pobyt v olympijské vesnici a neposlední řadě ty úspěšnější dvojí vyhlášení. Ihned po závodě “Flowers Ceremony” a večer v záři reflektorů “Medal Ceremony”. Prostě super zážitek. 
Aneta tak stříbrem navázala na úspěchy našich barev z minulosti (2015 – Majda zlato, 2017 – Majda zlato, Aneta stříbro). 
 
 
stupně vítězů, na LODM se vyhlašuje prvních šest, Aneta je druhá zleva v repre dresu Středočeského kraje.
 
Dalším želízkem byl v závodě Cross Country Filip Jech. Po vynikajícím startu se probojoval do čela, ale bohužel v jednom sjezdu na těžké trati v Bedřichově ho potkal pád. Filip se oklepal a dokázal během dalšího kola smazat velkou ztrátu a opět jsme ho zaznamenali na čele závodu. Nicméně pád a následná stíhačka zanechaly nesmazatelné stopy únavy, Filip bojoval příkladně jak lev, ale dnes to stačilo “pouze” na 7. místo. 
 
Aneta dále vybojovala vynikající 6. místo v silničním závodě a 11. místo v časovce. 
Filip pak skončil na 18. místě v silničním závodě a 25. místě v časovce.  
 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …