Český pohár XCO Bedřichov 2019

Jun 22, 2019

V polovině června byl na pořadu předposlední díl ČP v Cross Country na tradiční trati v Bedřichově. Naše účast díky zdravotním indispozicím a školám v přírodě byla trochu nižší než obvykle. Všichni přítomní ale příkladně zabojovali za své nepřítomné kamarády a udrželi jsme vynikající 5. místo v celoroční soutěži týmů ! 

V sobotních závodech se opět předvedli kluci, a byť ve značně ořezané sestavě, udrželi naše barvy hodně vysoko. 

5. místo Denis, 16. místo Dominik a 76. místo Adam 

25. místo Kryštof, 41. místo Adam  (po problémech s padajícím řetězem) 

V neděli nastoupila už naše tradičně silná sestava závodníků. 

A hned v prvním závodě kadetů bylo na co koukat. Na čele se utvořila trojice závodníků, ve které tvrdil muziku náš Filip. Pořadí se neustále přesýpalo jako hodiny na orloji, ale Filip byl asi nejčastěji na čele a tvořil závod. O výsledku se nakonec rozhodlo na konci posledního kola. Filip dojel na skvělém druhém místě ! Štěpán dokončil na slušném 57. místě. 

Richard v kategorii juniorů tentokrát bral v silné zahraniční konkurenci 17. místo jako 10. Čech. 

V kategorii kadetek zazářila opět Aneta, která se brzo dostala do čela závodu a osamoceně kroužila na bedřichovské trati a navyšovala svůj náskok na své soupeřky. Zpestřením jí bylo předjíždění pomalejších juniorek a žen. Pro Anetu to byla vynikající generálka na závod o olympijské medaile příští týden. Kačka po defektu a dlouhé nouzové opravě si dojela pro body do žebříčku ČP za 38. místo. 

K prvnímu místu na českých tratí se vrátila i Majda. Pouze v prvních dvou kolech jí proháněla soupeřka z Polska, ale pak už to byla spanilá a bezchybná jízda. Zuzka po vynikajícím startu a polovině prvního kola, kdy jela na dvojce v háku Majdě, byl nucena kvůli žaludečním problémům bohužel vzdát. 

Rozsáhlá fotodokumentace ze Zadova od  Petr Tvaróg, Pavel Křikava, Jakub Caha, poharmtb.cz, Martin Korhel, Pavel Kopecký, Miloš Lubas k zobrazení zde.

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …