Aneta Novotná a Filip Jech budou bojovat o olympijské medaile

Jun 22, 2019

Hned dvěma zástupcům našeho oddílu se podařilo vybojovat si nominaci na Olympijské hry dětí a mládeže. Zejména ve Středočeském kraji není snadné díky velké konkurenci se na olympiádu probojovat. Z každého kraje startují vždy dvě dívky a dva chlapci v kategoriích U15 a U17. 

Letní olympiáda se koná každé dva roky a Aneta s Filipem se pokusí navázat na úspěchy našich barev z minulosti (2015 – Majda zlato, 2017 – Majda zlato, Aneta stříbro). 

Během jednoho týdne mají sportovci možnost zažít nefalšovanou atmosféru olympijských her. Součástí je zahajovací ceremoniál a nesmí chybět zapálení ohně. Kromě vlastních sportovních klání mohou navštívit i jiné sporty, zažijí pobyt v olympijské vesnici a neposlední řadě ty úspěšnější dvojí vyhlášení. Ihned po závodě “Flowers Ceremony” a večer v záři reflektorů “Medal Ceremony”. Prostě super zážitek. 

Tento rok je pořadatelem Liberecký kraj a na programovém lístku jsou pro nás tyto lákadla. 

24.6. pondělí  – XCO závod v Bedřichově 
25.6. úterý – silniční závod ve Vesci 
26.6. středa – časovka jednotlivců ve Vesci 

Přesné časy tréninků a startů našich želízek a další program olympiády můžete najít na https://odm.olympic.cz

K dispozici jsou také aplikace pro Android i iOS s názvem ODM 2019.

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …