Úspěšný domácí Světový pohár v Novém Městě na Moravě

May 30, 2019

Týden po svěťáku v Albstadtu se přesunul kolotoč Světového poháru do Nového Města na Moravě.  Na startu jsme měli dvě želízka z našeho oddílu. Majda chtěla vylepšit výsledek z Albstadtu. V zaváděcím kole kontrolovala čelo závodu, a při průjezdu do druhého kola jí časomíra registrovala na vynikajícím a nadějném 4. místě. Ve druhém kole jí ale totálně „seklo“ a musela si z tempa vystoupit. V dalším průběhu závodu se pohybovala mezi 10-13. místem. V cíli nakonec 12. místo.

Jsem neskutečně spokojená, protože je tady nesmírně náročná trať – pořád nahoru dolů, hodně skoků, kořenů… a ani ve sjezdech jsem nemohla dát odpočinout nohám, protože je neustále potřeba  pumpovat v kolenou. Jsem dost spokojená, byla i neskutečná atmosféra. Odstartovala jsem dobře, na kopci v zaváděčce jsem byla čtvrtá, což bylo super. Jenže pak jsem se začala propadat, technika byla v pohodě, ale nebylo to dnes v nohách. Ale 12. místo neberu jako propadák” sdílela své pocity  v cíli Majda.

Druhou naší zástupkyní na startu svěťáku byla Zuzana Kadlecová. Zuzka začala volněji a pohybovala se v druhé polovině početného balíku. Aktivní jízdou se během celého závodu prokousávala pomalu pořadím vpřed a nakonec vybojovala svůj nejlepší výsledek ve světovém poháru – 23. místo !

A něco málo fotek je ve fotogalerii

 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …