TOP10 na Světovém poháru pro Majdu !

May 22, 2019

Skvělé 10. místo vybojovala Majda na Světovém poháru juniorů v německém Albstadtu. 

Kupodivu se zde sešla “světová” konkurence. Ze špičky nikdo nechyběl a navíc si příležitost nenechaly ujít “overseas” závodnice např. z Kanady, Nového Zélandu či Japonska. 

Byl to závod, který hodně bolel a který neodpoustěl žádnou, byť nebemenší chybičku. 

Stačilo pár drobných zaváhání na louce kolem depa a po nájezdu do prvního single traku jela Majda až na 25. místě. Naštěstí dobré nohy a dobré sjezdy jí posouvaly celý závod pořadím kupředu. V posledním kole a posledním sjezdu završila své úsilí protnutím cílové pásky na vynikajícím 10. místě!! 

Naprostá spokojenost, byla tu velká konkurence. Jelo se mi kupodivu dobře, čekala jsem, že to bude víc bolet, cítila jsem se silná hlavně ve sjezdech. Start nebyl ideální, na začátku se to loktovalo, naštěstí jsem nebyla na zemi,” popsala svůj závod nejlepší česká juniorka.

A aby těch desítek nebylo málo, tak Majda se v aktuálním UCI žebříčku posunula na 10. místo ! 

Několik fotek z vlastní produkce a také od serveru mtbs.cz najdete ve fotogalerii

No a teď světák v sobotu na domácí trati v Novém Městě na Moravě ! 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …