V nedělním bahnitém peklu v Peci na Českém poháru dominovala "Adastřata"

May 15, 2019

Velkou radost v dalším závodě ČP XCO nám udělali naši závodníci. Z nedělního inferna vylovili hned tři zlata a to nevídaným způsobem. Téměř start-cíl a s obrovským náskokem. 

Fíla se po prvním skoku doslova propadl na první místo a na nikoho už nepočkal. Drtivým tempem pomalu zvyšoval zvůj náskok a přijel si pro první vítězství v kategorii kadetů s 50s náskokem. 

Nejlepší výkon v sezoně pak předvedl Ríša, který byť postižen defektem vybojoval suprové 10. místo a své první UCI body. ! 

V dalším startu se představily holky. Zuzka udělala závod, takže skoro celé první kolo vládla startovnímu poli. Poté převzala štafetu Majda, aby po způsobu Filipa dojela první až na cílovou pásku s náskokem přes 3 minuty. Zuzka bohužel výborně rozjetý závod musela zabalit na začátku 2. kola ze třetí pozici kvůli bolesti v kolenu. 

Aneta neskutečně odjela všem soupeřkám hned na začátku a dokonce předjela na trati všechny juniorky kromě jedné (a to měly náskok 2 minuty). Po dvou kolech v cíli s náskokem téměř 2 minuty. Kačka dojela na krásném 16. místě v těžké konkurenci kadetek. 

Zde je potřeba připomenout, že Filip, Aneta a Majda vévodí průběžnému žebříčku ČP XCO ! 

Když k tomu přidáme vynikající 6. místo Davida, 14. místo Denise a překvapení dne 15. místo Dominika, nejlepší výsledek sezony Mikuláše – 45. místo a 77. místo Adama – všichni kategorii Žáci I. a pak  16. místo Kryštofa, 31. místo Adama a 35. místo Vojty v kategorii Žáci II, tak nemůžeme hodnotit třetí díl ČP XCO jinak, než maximálně úspěšný. 

A to nemluvíme o nadějných umístění všech dětí do 10 let. 

Rozsáhlá fotodokumentace z neděle od Petr Tvarog, Jiří Fikejz, Jakub Caha, Martina Jechová a Pavel Křikava k zobrazení zde.  

 

Bezprostřední dojmy od závodníků 

Majda : 

Po minulém víkendu v Heubachu zřejmě nastalo období bahenních závodů. Jenže na dnešní trati bylo více kořenů a kamenů, takže to výrazně více ustřelovalo a klouzalo. Hned od úvodního stoupání se jela totální podlaha a to díky kolegyni z týmu, protože za to vzala a rozdala trochu bolesti. Díky Zuzko! Co budu povídat, nahoře jsem byla asi až 10! Ale v polovině prvního kola jsem se dokázala probojovat až na 3. místo. Během dlouhého sjezdu se mi podařilo dojet i zbývající 2 soupeřky, protože jsem se udržela v sedle a ony ne. Dole pod kopcem to byla jednoznačně výhoda, jelikož jsem neměla zanesené kufry. Předjela jsem je a od té chvíle jsem si jela sama za sebe. Ve zbývajících třech kolech jsem se snažila jet si své tempo a jet hlavou a bez chyb. S tratí jsem se poprala dost dobře. I když mě dneska pár výjezdů dostalo na zem…Asi nejzásadnější sjezd z Orlíku jsem zvládala bez obtíží, kromě jednoho rockgardenu. Ono by asi nebylo problém ty kameny sjet, ale ubrzdit to na metrovém plácku pokrytém notnou vrstvou bahna, který následoval … to vážně nešlo.

Za tento výsledek jsem strašně ráda, neboť rekonvalescence po Heubachu, kdy mi bylo špatně, mě pustila na kolo až v pátek. Trenér vymyslel plán v podobě sobotního závodu na rozjetí v polském Walbrzychu. V sobotu to rozhodně pocitově nebylo ideální, ale naštěstí se forma dostavila včas na závod v Peci., podělila se o své zážitky Majda, která si zimní podmínky příliš nepřipouštěla. „Během závodu byly asi 2 °C, což je na květen dost málo. Jet v dlouhých rukávech byla jistota a návleky na kolena jsem taky dost ocenila. Jinak hřejivku nepoužívám, mě hřeje mládí, smála se.

Aneta : 

Závod v Peci letos nebyl lehký.

Vzhledem k počasí jsem byla připravená na “cyklokrosovou” trať . Bylo jasné, že jednou z důležitých částí závodu bude být po startovním kopci nahoře u Poustevníka hodně vpředu. Na sjezdovku z lesa jsem vyjížděla jako druhá a ve sjezdu na podmáčeném terénu se mi podařilo soupeřku předjet.

Za skokem jsem na panelku vyjížděla z první pozice a nastavila si tempo a snažila se rozvrhnout síly… To se nejspíše podařilo, protože jsem v dalším kole postupně navýšila náskok a do cíle dojela poprvé v této sezóně na ČP jako první.

Navzdory počasí se mi jelo dobře a závod jsem si užila” 

Filip : 

“Můj nedělní závod v Peci byl podle mého nejnáročnějši jak technicky, tak i výkonnostně ze tří závodů ČP které se jely.

Trať byla velmi mokrá, bahnitá a velmi kořenitá, občas nám i dokonce sněžilo, ale to jenom chvilku, jinak pouze pršelo. Start nebyl moc povedený, protože jsem chvilku po odstartováni vytrhl pedál a nahoře u Poustevníka jsem by až 4. Nad skokem jsem se už prodral na 2. pozici. Při skoku ale můj supeř Filip Konečný dopadl na kluzké bahno a spadl. Mně se naštěstí jen tak tak podařilo válejícímu se soupeři vyhnout.

Poté jsem si držel svou 1. pozici a svůj náskok jsem zvětšoval každým kolem díky tomu, že jsem nedělal žádné technické chyby. Nakonec jsem dojel s 50s náskokem.”

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …