Další v pořadí 3.závod PAL Cupu 2019.

May 5, 2019

 Včera 4.5. se pár našich bikerů, vydalo na další závod PAL Cupu. Tentokrát na vcelku těžkou a hravou trať na Jílák k Rakovníku. I tady se naši neztratili, předvedli snaživé výkony a zajeli slušné výsledky.

 Nejmladší z našich byl tentokrát Robin Vašíček, který startoval, jako prvoročák v kategorii U9m. Start se mu tentokrát povedl hůře a tak z cca 9 pozice musel své soupeře stíhat, což na z většiny singletrackové trati bylo dosti obtížné. Robin se s tím, ale snažil popasovat s vervou sobě vlastní a nakonec těsně v cílovce prohrál boj o TOP5 a tak bral nakonec i tak pěkné 6.místo.

 Milé překvapení byl na startu U11m náš Dominik Kameník, který sbírá závodní zkušennosti. Ve své kategorii pokořil 6 svých soupeřů a dojel si pro body za 16.místo.

 V kategorii U13m startoval Denis Vašíček a David Kolář. Denisovi se opět povedl skvěle start, kdy se svými dvěma soupeři Petrem Zemanem a Šimonem Brabcem z Bike klubu Města Touškov metr po metru začali soupeřům poodjíždět. Denda se jich držel, až do velkého stoupání, kde se ukázala síla starších soupeřů, kteří Dendovi poodskočili a tak jel Denda osamocen na 3.místě, které si s velkým náskokem udržel, až do cíle. David Kolář se na trati nevzdával, ukrajoval každý metr tratě a dojel do cíle na 11.místě

 Tím naše barvy na startu nekončily, neboť v kategorii U15m si přijeli zazávodit i Adam Hošek a Mára Špaček, oběma se moc nepovedl start a tak Adam najížděl na asfaltovou rovinku v druhé půlce 16ti členného startovního pole a Mára startovní pole uzavíral a ač se i oni dva na trati snažili a boj o každé místečko nevzdávali, nakonec si dojel Adam pro zmiňované 10.místo a Mára startovní pole uzavřel i v cíli. Ale nevadí, příště to bude jisto jistě lepší ;-).

I tady se sluší poděkovat, všem zmiňovaným nejen za repre, ale i za to, že se staví nebojácně na start, mnohdy se staršími a silnějšími soupeři, ale jen o tom to není ;-). Je to i o odhodlání, píli a posouvání svých výkonů kupředu. Je super vidět vás na startu i na trati ;-).

 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …