Další v pořadí 3.závod PAL Cupu 2019.

May 5, 2019

 Včera 4.5. se pár našich bikerů, vydalo na další závod PAL Cupu. Tentokrát na vcelku těžkou a hravou trať na Jílák k Rakovníku. I tady se naši neztratili, předvedli snaživé výkony a zajeli slušné výsledky.

 Nejmladší z našich byl tentokrát Robin Vašíček, který startoval, jako prvoročák v kategorii U9m. Start se mu tentokrát povedl hůře a tak z cca 9 pozice musel své soupeře stíhat, což na z většiny singletrackové trati bylo dosti obtížné. Robin se s tím, ale snažil popasovat s vervou sobě vlastní a nakonec těsně v cílovce prohrál boj o TOP5 a tak bral nakonec i tak pěkné 6.místo.

 Milé překvapení byl na startu U11m náš Dominik Kameník, který sbírá závodní zkušennosti. Ve své kategorii pokořil 6 svých soupeřů a dojel si pro body za 16.místo.

 V kategorii U13m startoval Denis Vašíček a David Kolář. Denisovi se opět povedl skvěle start, kdy se svými dvěma soupeři Petrem Zemanem a Šimonem Brabcem z Bike klubu Města Touškov metr po metru začali soupeřům poodjíždět. Denda se jich držel, až do velkého stoupání, kde se ukázala síla starších soupeřů, kteří Dendovi poodskočili a tak jel Denda osamocen na 3.místě, které si s velkým náskokem udržel, až do cíle. David Kolář se na trati nevzdával, ukrajoval každý metr tratě a dojel do cíle na 11.místě

 Tím naše barvy na startu nekončily, neboť v kategorii U15m si přijeli zazávodit i Adam Hošek a Mára Špaček, oběma se moc nepovedl start a tak Adam najížděl na asfaltovou rovinku v druhé půlce 16ti členného startovního pole a Mára startovní pole uzavíral a ač se i oni dva na trati snažili a boj o každé místečko nevzdávali, nakonec si dojel Adam pro zmiňované 10.místo a Mára startovní pole uzavřel i v cíli. Ale nevadí, příště to bude jisto jistě lepší ;-).

I tady se sluší poděkovat, všem zmiňovaným nejen za repre, ale i za to, že se staví nebojácně na start, mnohdy se staršími a silnějšími soupeři, ale jen o tom to není ;-). Je to i o odhodlání, píli a posouvání svých výkonů kupředu. Je super vidět vás na startu i na trati ;-).

 

Další aktuality

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

V sobotu 27. dubna svedli závodníci boje o body do Pražského poháru a také o mistrovské tituly ve Středočeském kraji. Závodilo se na tradiční trati na Zličíně, která doznala oproti minulým rokům několika změn v podobě přidání technických pasáží a za příjemného...

Nábor nových členů

Nábor nových členů

Náš cyklistický tým ve svých řadách rád přivítá nové aktivní členy, především chlapce a dívky ve věku 6 – 10 let. Od 1.4.2024 můžete nezávazně přijet vyzkoušet náš trenink a to každé úterý a pátek v Klecánkách. Detailní informace získáte u trenerů skupiny...