Konečně cyklokros a ne formule 1

Dec 3, 2018

Uplynulý víkend absolvovala Majda dvoják Belgie – Německo. Zatímco v Hasseltu to byl normální stardardní výkon a trochu se prala s dlouhými přejezdy, tak v neděli v Bensheimu to už bylo pravé cyklokrosové počasíčko. vytrvalý déšť a bahýnko udělalo z trati plné meziček, výjezdů, výběhů a šikmin nádherný závod. Za sucha by to asi byl další prašný závod F1.  

Majda dokázala, že umí i skvěle odstartovat, neboť do terénu vlétla jako druhá. Celý závod pak jezdila ve skupině od 5. do 9. místa, aby nakonec proťala cílovou pásku na vynikajícím 6. místě. Galusky Limus Team Edition byla super volba a díky nim Majda získávala v těžkých bahnitých a smýkavých pasážích.

Díky zaneprázdněnosti v depu, mám pouze dvě krátká videa z tréninku. 

Trať byla docela roztažená kolem místního sportovního areálu a hřišť, přesto jsem doufal, že nějaký kameraman zabere i ty legrační šikminy, kde určitě bylo na co koukat. Našel jsem jen video ze závodu juniorů a bohužel ani tomuto kameramanovi se nechtělo dál od depa – navíc soudě podle záběrů – tak vůbec neopustil asfalt. Přesto alespoň částečný dojem z trati si můžete udělat. 

Výsledky k nahlédnutí zde

Analýza dat ze závodu je k nahlédnutí zde, první kolo bylo start lap (kratší) , rychlost je rychlost na startu (netuším, zda někde okamžitá, či průměrná za nějaký úsek) 

Link na Fotogalerii

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …