Konečně cyklokros a ne formule 1

Dec 3, 2018

Uplynulý víkend absolvovala Majda dvoják Belgie – Německo. Zatímco v Hasseltu to byl normální stardardní výkon a trochu se prala s dlouhými přejezdy, tak v neděli v Bensheimu to už bylo pravé cyklokrosové počasíčko. vytrvalý déšť a bahýnko udělalo z trati plné meziček, výjezdů, výběhů a šikmin nádherný závod. Za sucha by to asi byl další prašný závod F1.  

Majda dokázala, že umí i skvěle odstartovat, neboť do terénu vlétla jako druhá. Celý závod pak jezdila ve skupině od 5. do 9. místa, aby nakonec proťala cílovou pásku na vynikajícím 6. místě. Galusky Limus Team Edition byla super volba a díky nim Majda získávala v těžkých bahnitých a smýkavých pasážích.

Díky zaneprázdněnosti v depu, mám pouze dvě krátká videa z tréninku. 

Trať byla docela roztažená kolem místního sportovního areálu a hřišť, přesto jsem doufal, že nějaký kameraman zabere i ty legrační šikminy, kde určitě bylo na co koukat. Našel jsem jen video ze závodu juniorů a bohužel ani tomuto kameramanovi se nechtělo dál od depa – navíc soudě podle záběrů – tak vůbec neopustil asfalt. Přesto alespoň částečný dojem z trati si můžete udělat. 

Výsledky k nahlédnutí zde

Analýza dat ze závodu je k nahlédnutí zde, první kolo bylo start lap (kratší) , rychlost je rychlost na startu (netuším, zda někde okamžitá, či průměrná za nějaký úsek) 

Link na Fotogalerii

Další aktuality

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

V sobotu 27. dubna svedli závodníci boje o body do Pražského poháru a také o mistrovské tituly ve Středočeském kraji. Závodilo se na tradiční trati na Zličíně, která doznala oproti minulým rokům několika změn v podobě přidání technických pasáží a za příjemného...

Nábor nových členů

Nábor nových členů

Náš cyklistický tým ve svých řadách rád přivítá nové aktivní členy, především chlapce a dívky ve věku 6 – 10 let. Od 1.4.2024 můžete nezávazně přijet vyzkoušet náš trenink a to každé úterý a pátek v Klecánkách. Detailní informace získáte u trenerů skupiny...