Majda 39. na Světovém poháru v Táboře, 3. nejlepší juniorka

Nov 19, 2018

17. listopadu zavítal Světový pohár v cyklokrosu po pěti letech opět do České republiky. Na startu jsme měli Majdu v kategorii Ženy Elite v konkurenci asi 60 závodnic. A protože se zde sešla, a není se čemu divit na Světovém poháru, světová špička, startovala ze zadních pozic. 

Majda odjela skvělý závod, v polovině závodu jezdila kolem 35.místa ve skupině s pozdější nejlepší juniorkou. Ve třetím kole si prošla menší krizí, kdy musela trochu zvolnit. “Úplně se mi vyply nohy”. Pustila několik pozic a zase se vrátila do závodu, a v posledním kole vyhrála mini souboj skupiny, ve které se pohybovala. 


foto : cyklošvec

Na Světovém poháru se jezdí jen jedna ženská kategorie, a v Táboře se vyhlašovalo celkové pořadí a také tři nejlepší závodnice v kategorii U23. Od příštího roku budou mít samostatnou kategorii dle rozhodnutí UCI i juniorky. Juniorek v Táboře startovalo 10 a pokud by se vyhlašovalo i jejich pořadí, tak by si Majda odvezla bronzovou placku. 

V Táboře byla jako vždy super atmosféra, spousta diváků, kteří mohutně povzbuzovali kolem celé trati. “Diváci mě hnali kupředu a asi začnu vozit špunty do uší. Za překážkama jsem skoro vždycky málem ohluchla.” 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …