Super úspěšné finále Ústeckého poháru ELIMON Cup.

Oct 8, 2018

 Tuto neděli 7.10. se jel poslední závod poháru Ústeckého kraje s názvem Special Industry race. Jak název napověděl, trať nebyla žádná nuda, neboť se jelo v areálu bývalé fabriky Armatura, kde pořadatelé dali na trať nespočet různých překážek, jako např. přejezd přes palety, Multikáru nebo hromadu zámkovky, skoky, ale i sjezdy po schodech do budovi s ostrou zatáčkou do úzké chodby a následným sjezdem opět po schodech, prostě si to tam závoďáci fakt užili.

 Z našich se postavil, jako první na start malý Eliáš Havel, který bojoval se soupeři a soupeřkami v kategorii odrážedel a nakonec si uhájil těsné ZLATO.

Jako další šel na start v kategorii 5-6letých bikerů Robin Vašíček, který skvěle odstartoval a dostal se na čelo, nakonec o 4 vteřinky neuhájil svoje vedení a v cíli bral skvělým výkonem STŘÍBRO.

V kategorii 7-8letých holek šla na start Eliška Havlová, která měla také super start na 2 pozici o, kterou bojovala se soupeřkou ze severu a nakonec si Eliška do cíle dojela pro BRONZ.

Jako poslední z našich, šel na start Denis Vašíček v kategorii 9-10ti letých kluků. Na startu Denis malonko zaspal, ale hned na konci startovní rovinky se ujal vedení a svůj náskok ve čtyřech, kilometr dlouhých okruzích, plných překážek, svůj náskok navyšoval tak, že ani zrada techniky v podobě ko přehazovačky ho nazastavila a ač posledních cca 100-120m musel s bikem běžet, doběhl si, i tak s půl minutovým náskokem do cíle pro zasloužené ZLATO.

Ale tím úspěchy, těchto našich 4 závoďáků ten den nekončili ;-). Ačkoli všichni čtyři, jeli jen 5 ze 6 závodů, i tak se svými skvělými výkony v 5 závodech, dokázali probojovat v celkovém pořadí na stupně vítězů.

Umístění v celkovém pořadí :

Denis Vašíček     STŘÍBRO   (  z 5 odjetých závodů 4 zlaté a 1 stříbro )

Robin Vašíček     BRONZ      ( z 5 odjetých závodů 1 zlato a 4 stříbra )

Eliška Havlová    BRONZ      ( z 5 odjetých závodů 1 stříbro, 3 bronzy a 1x 4.místo )

Eliáš Havel         STŘÍBRO   ( z 5 odjetých závodů 2 zlaté a 3 stříbra )

 

 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …