Úspěšný konec prázdnin.

Sep 2, 2018

  Naši Sokolíci zakončili prázdniny úspěšným víkendem, kdy bojovali a měřili si síly se soupeřy a soupeřkami na více frontách. 

 V sobotu se zůčastnilo hned 8 našich bikerů a bikerek dalšího závodu KPŽ. Nejvetší úspěchy si tam opět zapsal David a Laura Svobodovi. David si ve své kategorii vyjel další ZLATO, Laura brala BRONZ, ale jejich úspěch tím tento den neskončil, neboť jeli oba i Junior trophy maraton, kde David dojel celkově na pěkném 10.místě a v jeho kategorii bral další ZLATO, Laura dojela celkově na 43.místě, ale i ona v její kategorii brala ZLATO. V Plzni si zazávodila i Eliška Havlová, která zajela ve své kategorii 14 čas a její bráška Eliáš dojel v odrážedlech do cíle na 6.místě. A další zastoupení jsme měli v sesterském duu Gabče a Nelče Faltysových, kdy Nelča dojela ve své kategorii  na 9 příčce a Gabča obsadila místo 8. Na trase C se na start postavil Fanda Arnot a Štěpán Havelka v kategorii kadetů si Fanda dojel pro 11.místo o kousek za ním na 14.místě skončil Štěpán.

 Ani v neděli se nenechali naši Sokolíci zahanbit, když si zajeli poměřit síly se soupeři a soupeřkami na Ústecký pohár ELIMON. I tady bojovali za barvy ADASTRA Sokol Veltěž, sourozenecké dvojice a to Eliáš Havel se sestrou Eliškou a Robin Vašíček s bráchou Denisem a přidal se Mára Špaček.

Eliáš se postavil na start odrážedel, kde našel mezi soupeři a soupeřkami, jen jednu přemožitelku a tak si do cíle dojel pro STŘÍBRO. Jeho sestra Eliška v kategorii 7-8letých holek brázdila technickou trať na 3 pozici a pro BRONZ si dojela, až do cíle. V kategorii 5-6letých kluků rozdupal pedály svého biku Robin, který se od startu ujal vedení a ve vedení byl s několika metrovým náskokem, až do poslední ostré prvotočivé zatáčky, kde ho postihl pád a tak o vedení přišel. Závod, ale rozjel takovým tempem, že si bezpečně nikým neohrožován, dojel do cíle pro STŘÍBRO. Brácha Denis narušil první řadu v kategorii 9-10letých kluků, obsazenou samými domacími bikery a hned po startu jim ukázal, že je soupeř jak se patří, neboť šel hned po startu do vedení, které si jak se říká o parník, dovezl až do cíle a sebral soupeřům ZLATO. Bratři Samuel a Štefan Szollosovi, taky přijeli udělat soupeřům konkurenci a máknout si na technické trati. Sam dojel v kategorii 5-6ti letých bikerů na 7.mistě,starší z bratrů Szollosů o kategorii výše obsadil 8 příčku.  Jako poslední z našich šel na start Mára Špaček, který startoval v hromadném startu žáků 1 a žáků 2. Mára si dal, už 2 opravdu plnotučné okruhy i on se na trati snažil a závod ve své kategorii dokončil na pěkném 6.místě.

 

Gratulka všem nejen k medailím, ale vzhledem k počasí, klobouk dolů i před výkony vás všech 😉

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …