Další úspěšný Česyk za námi.

Jun 25, 2018

 V neděli 24.6. se 14 našich Sokolíků vydalo na 3 závod Česyk-BabyBikers do Čerčan a i tentokrát ukázali soupeřům, že holky a kluci v oranž svítivých dresech mají bikerská srdíčka na správném místě a umí kola svých biků řádně roztočit. Což dokázali, když si ten den hned 6 z našich došlo na bednu a to pro 2 ZLATÉ, 1 STŘÍBRNOU a 3 BRONZOVÉ medaile.

 V nejmenších startoval na odrážedle Eliáš přes, kterého se přehnali dva soupeři a tak to vypadalo, že si Eliáš dojede pro bronz. Po pádu prvního a chybě  druhého ze soupeřů, rozkmital Eliáš nožky a do cíle si dojel pro ZLATO.

 Další startovala Johanka, která zvládla oproti soupeřkám lépe přejezdy přes technické pasáže a dojela si na Česyku pro svou první medaili barvy BRONZU. Ve stejné kategorii mezi 4-5 letými kluky startoval Sam Szollos, který projel cílem v polovině startujících 22ti malých bikerů této kategorie a to na 11.místě.

 Jako prvoročák letos brázdí nejobsazenějsí kategorii Chrti kluci 6-7let / 33 bikerů / Robin, který ze startu vyletěl jako druhý, hned za druhoročákem z CK LOKO a pěkně ho proháněl, pak přišla chybička před nájezdem do posledního kola a pád, Robin sice přišel těsně o svou stříbrnou pozici, ale díky tomu, jak rozjel s vítězným soupeřem závod si nakonec vybojoval BRONZ. Vítek Fous, zde jel prvně, takže startoval ze zadních pozic nakonec se, ale svou skvělou jízdou propracoval na 12.místo.

 V kategorii Poletuchy holky 8-9let startovala Laura a Eliška. Laura se po startu pohybovala na 6 pozici 14ti členného startovního pole, když se hned po startu před ní dostalo 5 soupeřek, ale i Laura na trati odváděla pěknou bikerskou práci a nakonec si do cíle dojela pro BRONZ. I Eliška se na trati snažila a její výkon jí nakonec stačil na 9.místo.

 Za kluky jel v této kategorii, která čítala 28 bikerů Denis Čermák, který si vybral smůlu v podobě spadlého a ještě zamotaného řetězu, což ho odsunulo v hezky rozjetém závodě, kdy se pohyboval kolem 7 místa, až na místo 22. Ale věřím, že příště si to vynahradí a ukáže soupeřům co umí.

 V kategorii Letouni kluci 10-11let, jsme tentokrát měli 4 naše Sokolíky, kromě tradičně jedoucího Denise a Davida se na start postavil i Matěj Hynek a Miki Děták, což mě opravdu potěšilo. V této kategorii se opět postaral o ty nej souboje Denis s Davidem, když se Denis za Crocodail strase ujal vedení, rozjel závod a nasadil takové tempo, které byl schopen akceptovat opět jen David, který se celý závod snažil Denise uviset a rozhodnout v posledním kopci. Jak řekl Mahagoni / místní speaker / poslední kopec rozhodne a, že si Denis ani tentokrát, svoje zlato nechce nechat sebrat ukázal, když se David snažil v posledním kopci nastoupit, Denis se postavil do pedálů a Davida v kopc odpáral a svůj náskok si navýšil i ve sjezdu, takže si do cíle i ve 3 závodě, dojel Denis pro ZLATO a David bral jisté STŘÍBRO. Matěj s Mikim na trati také makali a ukazovali soupeřům, že s nimi musí počítat, když bral Matěj 8 a Miki 10 místo.

 Jako poslední z našich v kategorii Elite kluci, startovali Adam Sedlecký a Jonáš Kučera. Adam se po startu hezky posouval a brázdil trať kolem 6 místa v posledním okruhu, jako by mu docházely síly a tak nakonec projel cílem na 11.místě o 3 příčky za Adama na 14.místo se svým výkonem zařadil Jonáš.

Díky Sokolíci za výkony i podívanou ;-).

 Ještě zmíním, že tento víkend naši bojovali na více frontách a i tam více než skvěle, když na Houšťce bral Eliáš STŘÍBRO, Robin ZLATO, Eliška STŘÍBRO, Štefan ZLATO a Denis ZLATO, Sam Szollos si dojel v Robinovo kategorii pro 12.místo. Na KPŽ, kde vybojovali David s Laurou oba STŘÍBRO. A ještě Jihočeský pohár, kde v kategorii 10-12 letých kluků zajel pěkně Dominik Kukla 5.misto a Mára Špaček 8.místo.

 

 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …