Další double aneb další kolo Česyk-BabyBikers.

May 27, 2018

 Ahojky lidičky, někteří naši bikeři a bikerky dnes brázdily naše tratě na XCO Beckov kam jsme jim na dálku držely pačky, neboť někteří z našich se vydali, bojovat na druhé letošní kolo Česyka, kde všichni předváděli moc pěkné výkony.

 Tentokrát nejmladší z našich byl Eliáš Havel, který si v kategorii odrážedel dojel do cíle pro BRONZ.

 Další z našich se postavila na start Johanka Čermáková v kategorii Žubrienky holky 4-5let, která měla malinko horší start, ale na trati pěkně roztáčela pedály svého biku, začala se drát kupředu a nakonec v cíli urvala bodíky za skvělé 4.místo.

  Pak se postavil na start Robin v  nejobsazenější kategorii / 33 bikerů /Chrti kluci 6-7let, také jemu se start úplně nepovedl, ale i on na trati makal. V zaváděcím okruhu se probojoval na 3.místo, během prvního okruhu se posunul na 2 příčku, pak přišlo v sekci Truck trail zdržení závodníkem o kolo zpět, kterého využil soupeř jedoucí za Robinem a tak ho o vybojované druhé místo opět připravil. Robin bojoval do posledních metrů, ale vrátit zpět se mu již nepovedlo a tak bral v cíli těsný BRONZ.

 V kategorii Poletuchy holky 8-9let se postavily na start Laura a Eliška. I tady se opakovala situace s horším startem, kdy Laura brázdila v zaváděcím okruhu 5 příčku, ale už v prvním okruhu se probojovala na druhé místo, které si udržela a tak si do cíle dojela pro STŘÍBRO. Eliška na trati také makala a cílovkou projela na hezkém 8.místě.

 V Poletuchách klucích, jel za Sokol Denis Čermák, který startoval z 6 pozice, vybojované v prvním závodě a stejně pěkný výkon podal i dnes, když v  bojích o každičký metr tratě ve smečce 28 bikerů si i dnes dojel pro body za 6.místo.

 V kategorii Letouni kluci 10-11let, kde jel Denis s Davidem, to po startu vypadalo, že v téhle kategorii budou kluci na čele svádět tuhé boje o medailové příčky, když do čela šlo pár soupeřů, kteří měli sice lepší start než Denda s Davidem, ale vydržel jim jen startovní rovinku ke Crocodail  strase, kde šel do čela David s Denisem zavěšeným na zadním kole. Po nájezdu do prvního kola rozdupal pedály svého biku Denis a do techniky šel pěkným manévrem před Davida a zbytek závodu, už diktoval tempo a navyšoval svůj náskok, který si dovezl do cíle a za svůj skvělý výkon bral ZLATO. David se pak chvíli tahal o 2-3 místo se soupeřem z CK Loko Rakovník,pak za to vzal a svým pěkným výkonem soupeři pěkně ucukl a stejně, jako Denda pro ZLATO si David  s pěkným náskok dojel do cíle pro STŘÍBRO. TAKŽE DALŠÍ DOUBLE KLUKŮ JE NA SVĚTĚ ;-).

 Jako poslední v kategorii Elitka kluci 12-15let se na start postavil Adam Sedlecký, Jonáš Kučera a Jára Hošek. Všichni tři na trati makali a nedali soupeřům ani metr tratě bez boje. Nejlépe z našich dojel Adam, který bral v cíli body za pěkné 12.místo i Jonáš se na trati snažil a cílem projel na 17 pozici, stejně tak nevzdával boj o každej bodík do celkovky ani Jára a vyjel si bodíky za 20.místo.

 Takže dnes si naši domů odváželi celkem 5 cenných kovů. ZLATO Denis, STŘÍBRO David a Laura, BRONZ Robin a Eliášek a nelze nezmínit v TOP 5 i moc pěkné 4.místo Johanky. Ale mé  díky patří i Deniscovi Čermákovi, Elišce Havlové, Adamovi Sedleckému, Járovi Hoškovi a Jonáši Kučerovi nejen za předvedené výkony, ale i za to jak bojují a nedávají soupeřům nic zadarmo ;-).

 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …