Po stopách Klostermanna!

May 19, 2018

Zdravíme z Hartmanic,

letošní soustředení bylo ohroženo předpovědí počasí, naštěstí se nenaplnila, zmokli jsme jen 2x :-).

Ve čtvrtek, dokud bylo plno sil, jsme naplánovali dvoufázový trénink a nastoupali za celý den přes 1700 VM (výškových metrů).

2. den už jsme byli v plném počtu a soustředili se spíše na krásy Šumavy, porušili zákaz vjezdu kol na naučné stezce v okolí řeky Vydry (děti se bránily vjezdu, ale nakonec za odměnu vynikající zmrzliny  na Turnerově chatě, souhlasily). V cíli  to bylo příjemných 55 KM projížďky a kvalitní trénink pro čerstvého Mistra Evropy v Kvadriatlonu, Tome gratulujeme a díky!!

Dnes, v sobotu,  už došlo k rozdělení pelotonu před “královskou etapou”, kdy doprovod rodičů zajišťoval maximální servis a podporu všech borců. Celkem jsme nastoupali přes 1600 VM, přičemž druhá skupina nezůstala o moc pozadu. Velký obdiv patří  jednomu z rodičů z druhé skupiny (který mimochodem na tomto soustředění najel skoro tolik VM jako za celý minulý rok), který se v sobotu ráno hecnul a prý jen “na zkoušku” se rozhodl pokračovat v dnešní etapě.  Díky jeho nasazení a skvělému výkonu, nejen v kopcích, nám zajistill technický support během celého dne, zvláště opravu kola v největší dešťové přeháňce, která nás dnes potkala. (Na detaily se zeptejte Libora, který vám o svých zážitcích ze soustředění určitě rád povypráví :-).

Na závěr sobotního dne už došlo na kýžený cíl najít ten správný podnik, kde se točí oblíbené šumavské pivo Klostermann.

Zítra je na programu závěrečná etapa, zatím nevíme kam, ale rádi bychom dosáhli na původně nesmělý cíl  a to celkem vystoupat na 5000 VM za 4 dny. Zvládneme to? 

Povíme vám na jednom z dalších tréninků.

 

Kolektiv autorů z Hartmanic

Fotogalerie 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …