2.kolo Českého poháru v Brně

May 6, 2018

 Včera a dnes se jede 2.kolo ČP v Brně, kde se za víkend na start postaví celkem 13 našich bikerů a bikerek.

 V sobotu se postavili na start Robin, Laura, David, Denis, Lukášek, Kýťa, Adam a Fíla, takže 8 startů, které byli vezmu-li to % úspěšné ze 75%, což si myslím je skvělé skóre.

 Nejmladší z našich v kategorii kluci 5-6let startoval Robin, který měl pěkný start v první trojce závodníků a tuhle,  nej bikerskou 3 uzavřel s 10ti vteřinkami ztráty i v cíli a, tak vybojoval pro Sokol první kov barvy BRONZU.

 Další šla na start Laura, která roztočila kola svého biku a zahájila stíhat ací jízdu soupeřky z Bikeclinicu, jedoucí před ní a ač se holky za Laurou dost snažily, tak si nakonec Laura stylem start-cíl dojela s bezpečným náskokem, téměř půl minuty před zbytkem soupeřek do cíle pro STŘÍBRO.

 V kategorii kluci 9-10let, jsme měli hned trojí zastoupení a to Davida, Dendu a Lukáška Novotného. David s Denisem, začali od startu diktovat tempo závodu, když David na čele s Dendou zavěšeným na zadním kole začali soupeřům ujíždět.  V prvním kole se prohodili a čelo vedl Denis, ve druhém se pořadí opět otočilo a šel do čela David, ale stále oba naši kluci, drželi čelo pelotonu čítajícího 47 bikerů, kdy je dokázal s menším odstupem uviset jediný soupeř z AC Sparty Praha, kterému však kluci,  začali metr po metru ujíždět, pak přišlo ne 3 kole pár set metrů před cilem,  nešťastné podklouznutí předního kola na prachu a Denda se odporoučel při nájezdu na asfalt k zemi a,  ač si ošklivě poranil koleno / jak řekl po závodě záchranář ” maso ti doroste ” /  a soupeř ze Sparty ho předjel, Denda naskočil zpět do sedla a, ještě dokázal uhájit BRONZOVOU pozici. Lukášek na trati odvedl také kus práce a neměl to opravdu nikterak lehké mezi těmi vlčáky, takže klobouk dolů i před jeho výkonem, kterým se usadil na 43.místě. David si s náskokem 10ti vteřin před soupeřem ze Sparty, dojel do cíle pro ZLATO.

 Další z našich se postavili na start v kategorii žáků Kýťa a Adam Hošek. Kýťa se po startu ujal vedení, pořadí v této nabité kategorii, která čítala 82 startujících bikerů se přelévala, ale Kýťa si nakonec do cíle pro to STŘÍBRO dojel. Adam najížděl do technických pasáží kolem cca 15-20 místa a na stadion se vracel na nějaké 21-23 pozici, ve druhém kole bohužel i Adama potkal pád, ale stejně jako Denda ani Adam to nevzdal a závod dokončil ve středu startovního pole na 46.místě.

 Jako poslední z našich šel na start Fíla Jech v kategorii žácí 2, který skvěle odstartoval na 2 pozici, část závodu odjel dokonce skvěle na čele, kdy za ním na trati makalo 87 bikerů, kteří se snažili prokousávat vpřed, nakonec si Fíla svým skvělým výkonem s náskokem 16 vteřin dojel do cíle pro STŘÍBRO.

Takže sobotní den ČP v Brně za námi a opět skvělá bilance 8 startů přetavili naši bikeři na 6 cenných kovů.

Robin BRONZ, Laura STŘÍBRO, David ZLATO, Denis BRONZ, Kýťa STŘÍBRO a Fíla STŘÍBRO.

Díky všem za jejich dech beroucí výkony a , ještě jednou gratulace k medailím, jen tak dál Sokolíci.

No a dnes budeme držet pěsti Anetce, Zuzce, Majdě, Kačce a Richardovi Wohankovi ;-). Bojujte ;-). 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …