1 závod Česyk – BabyBikers Čerčany 2018

Apr 29, 2018

 Dnes se v Čerčanech, jel první závod letošního Česyka a z našich se na starty různých kategorií, postavilo 14 našich bikerů a 4 bikerky a musím říct, že všichni odvedli na tratích skvělé výkony za, které je nelze než pochválit.

 Nejmladší Eliáš Havel v kategorii odrážedel po skvělém startu, kdy vedl k nájezdu na cílovku, kde se zasekl a předjel ho jeden ze soupeřů si nakonec dojel do cíle pro STŘÍBRO.

V kategorii Žubrienky holky 4-5let si pěkné 5.místo ze 17ti bikerek vyjela Johanka Čermáková.

V nejobsazenější kategorii Chrti kluci 6-7let, kde startovalo 34 bikerů startoval Robin, který byl v závěsu na 2.místě celé zaváděcí a 1,5 okruhu, pak ho předjel soupeř, když předjížděli chumel soupeřů o kolo a Robin se tak těsně zařadil na 3 místo, bohužel zmatky na trati při pádech mnoha soupeřů a nasledné zmatky v cíli, kdy Robina pořadatelé poslali místo do cíle do dalšího kola připravilo Robika o 3.místo a nakonec byl zařazen na místo 6. Škoda, ale i tak jako prvoročák hezký výkon.

V Poletuchách holky 8-9let se postavily na start Laura a Eliška. Laura skvěle odstartovala a dostala se na 2 pozici, po pádu se propadla na 4.místo, ale zabojovala a svým skvělým výkonem nakonec urvala BRONZ. Eliška Havlová se na trati také snažila a nakonec projela cílem na 10.místě ze 14ti startujících bikerek

Poletuchy kluci 8-9let a na startu opět 2 naši a to Adam Ševčík, který se po super startu dostal do čela 30ti bikerů, bohužel ho postihl pád, ale ani tak to nevzdal, nasedl zpět na bike a dojel si do cíle i tak pro moc pěkné 10.místo. Druhým z našich byl Denis Čermák, který na trati skvěle makal a cílem projel na výborném 6.místě.

V Letounech kluci 10-11let jeli z našich, jako prvoročáci Denis s Davidem a s nimi, jako druhoročáci Matěj Hynek s Ríšou Rothem. Denisovi se na startu nepovedlo hned nacvaknout a tak měl horší start, ale už v zaváděcím okruhu za retardérama se ujal vedení a to si svým super výkonem udržel, až do cíle a tak si dojel s pár desítkami metrů náskoku, do cíle pro ZLATO. David se skvěle propracoval během 1 okruhu na 2.místo a ač na něj zezadu dotíral soupeř z Bikecliniku, tak se dojet nenechal a v cíli bral STŘÍBRO. Matěj s Ríšou se na trati také snažili a jejich výkony, jim stačily Matějovi na 14 a Ríšovi na 17.místo z 22ti startujících.

V kategorii Elitka holky 12-15let si přijela zazávodit Verča Mišoňová, kterou pořadatelé dobře znají z let minulých, kdy brázdila tratě BabyBikers a tak očekávali velký souboj o medaile. Toto očekávání jim holky naplnily, neboť Verča bojovala o medaile s Eliškou Drbohlavovou z Bikeclinicu a Naty Pleskačovou z Expres CZ Scott Kolín. Holky si nedaly ani metr tratě zadarmo a souboj to byl opravdu napínavý, až do cílovky, kdy se Verča protáhla vlevo kolem obou soupeřek a doslova o ráfek sebrala soupeřkám ZLATO.

Jako poslední startovali v kategorii Elitka kluci 12-15let Adam Hošek, který se po startu dostal do vedení a opět jako loni bojoval s Matym Purnochem z Bikecliniku, chvilku to vypadalo, jako by oba čekali na toho druhého, kdy půjde do čela, čehož využili soupeři a tak nakonec Adam bojoval o 3.místo a medaile barvy BRONZU byla doma. Na trati jel pěkně i Jonáš Hynek, který vybojoval 14.místo z 26ti startujících bikerů, ale i všichni ostatní Sokolíci odvedli kus bikerské práce, kdy Mára Špaček obsadil 16, Adam Sedlecký 18, Jonáš Kučera 22 a Jára Hošek 23.místo.

První Česyk je za námi a já všem našim Sokolíkům děkuju za podívanou i jejich výkony a medailistům, ještě jednou gratulace.

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …