Další uspěšný závod pro barvy Sokola Veltěž na Elimon MTB Cup Ústí.

Apr 15, 2018

 Včera 14.4. si pár našich Sokolíků zajelo zazávodit do Ústí nad Labem a byl, to opravdu úspěšný den. Všech 5 závodníků, totiž bralo medaili.

 Letos za Sokol závodí, už i maličký Eliáš, bráška Elišky Havlové v kategorii odrážedel, který ve Spidermen oblečku rozkmital svoje nožky a do cíle si dojel pro ZLATO.

 Další startoval Robin v kategorii kluci 5-6let, který skvěle odstartoval na druhé pozici, kterou si udržel po celé 2 okruhy, kdy nekolikrát svému soupeři šlapal na paty ve snaze brát zlato, ještě v cílovce. Soupeř si ho však nechtěl nechat sebrat a tak, nakonec Robin dojel ve spurtu těsně pro STŘÍBRO.

 Jako další na startu, jsme měli jedinou holku a to Elišku Havlovou, která startovala v kategorii holky 7-8let po startu se ujala vedení, které jí sice po chvíli sebrala jedna ze soupeřek, ale Eliška šlapala do pedálů s velkým náskokem si udržela svou pozici a i ona si do cíle dojela pro STŘÍBRO.

 Poslední 2 naši, byli Denis a David v kategorii kluci 9-10let, kteří ač přihlášeni mezi prvními byli voláni na start mezi posledními a tak se Denis postavil na krajíček 2 řady a David hned za něj. Ale, už na startovní rovince soupeřům ukázali co umí a ke konci startovní rovinky se Denis ujal vedení, David se zavěsil o pár metrů zpět na 3 pozici, za jednoho ze soupeřů, který se vmáčkl mezi ně. První dva okruhy diktoval tempo Denis, při nájezdu do posledního 3 kola převzal vedení David za, kterého se Denis zavěsil a pospolu jeli poslední okruh, kdy Davidovi zbylo o malinko více sil a tak v posledním  stoupání před cílovkou Denisovi poodjel. Kluci si do cíle dojeli pro double. David bral ZLATO a Denda STŘÍBRO. Oba dojeli do cíle s obr náskokem a k jejich super výkonům, jim přišel gratulovat i jeden z trenérů tamního oddílu, což oba kluky potěšilo ;-).

Suma sumárum 5 startů a 5 medailí pro Sokol. Eliášek ZLATO, Eliška STŘÍBRO, Robin STŘÍBRO, Denis STŘÍBRO a David ZLATO.

Dobrá práce Sokolíci ;-).

Další aktuality

Čtyři naši závodníci bojují na Mistrovství Evropy !

Čtyři naši závodníci bojují na Mistrovství Evropy !

V letošním roce se naši čtyři závodníci v kategoriích starších žáků a žákyň, kadetů a kadetek zúčastní Mistrovství Evropy, které se uskuteční v toskánském středisku Il Ciocco. Jedná se o 4 závody v pěti dnech. Individuální časovka (ITT), závod tříčlenných štafet...

Sobota a neděle na MČR-i zde cinkaly medaile

Sobota a neděle na MČR-i zde cinkaly medaile

Sobota 22. července byla pokračování třídenního Mistrovství ČR olympijské disciplíny Cross-country v jizerskohorském Bedřichově. Začíná standartně závodem Kadetů a končí Muži Elite. V tento den jedou všichni stejnou trasu, která zde v Bedřichově měřila 3320 metrů a...

Zlatá štafeta na MČR v Cross Country

Zlatá štafeta na MČR v Cross Country

Letošní Mistrovství XCO na horských kolech se konalo na severu Čech na již známé trati v Bedřichově, která zahrnuje jak nejedno náročné stoupání, tak i těžké technické sjezdy. My jsme proti konkurenci 20ti štafet, složených nově z 3 chlapců a 3 dívek, vždy jeden z...