Další uspěšný závod pro barvy Sokola Veltěž na Elimon MTB Cup Ústí.

Apr 15, 2018

 Včera 14.4. si pár našich Sokolíků zajelo zazávodit do Ústí nad Labem a byl, to opravdu úspěšný den. Všech 5 závodníků, totiž bralo medaili.

 Letos za Sokol závodí, už i maličký Eliáš, bráška Elišky Havlové v kategorii odrážedel, který ve Spidermen oblečku rozkmital svoje nožky a do cíle si dojel pro ZLATO.

 Další startoval Robin v kategorii kluci 5-6let, který skvěle odstartoval na druhé pozici, kterou si udržel po celé 2 okruhy, kdy nekolikrát svému soupeři šlapal na paty ve snaze brát zlato, ještě v cílovce. Soupeř si ho však nechtěl nechat sebrat a tak, nakonec Robin dojel ve spurtu těsně pro STŘÍBRO.

 Jako další na startu, jsme měli jedinou holku a to Elišku Havlovou, která startovala v kategorii holky 7-8let po startu se ujala vedení, které jí sice po chvíli sebrala jedna ze soupeřek, ale Eliška šlapala do pedálů s velkým náskokem si udržela svou pozici a i ona si do cíle dojela pro STŘÍBRO.

 Poslední 2 naši, byli Denis a David v kategorii kluci 9-10let, kteří ač přihlášeni mezi prvními byli voláni na start mezi posledními a tak se Denis postavil na krajíček 2 řady a David hned za něj. Ale, už na startovní rovince soupeřům ukázali co umí a ke konci startovní rovinky se Denis ujal vedení, David se zavěsil o pár metrů zpět na 3 pozici, za jednoho ze soupeřů, který se vmáčkl mezi ně. První dva okruhy diktoval tempo Denis, při nájezdu do posledního 3 kola převzal vedení David za, kterého se Denis zavěsil a pospolu jeli poslední okruh, kdy Davidovi zbylo o malinko více sil a tak v posledním  stoupání před cílovkou Denisovi poodjel. Kluci si do cíle dojeli pro double. David bral ZLATO a Denda STŘÍBRO. Oba dojeli do cíle s obr náskokem a k jejich super výkonům, jim přišel gratulovat i jeden z trenérů tamního oddílu, což oba kluky potěšilo ;-).

Suma sumárum 5 startů a 5 medailí pro Sokol. Eliášek ZLATO, Eliška STŘÍBRO, Robin STŘÍBRO, Denis STŘÍBRO a David ZLATO.

Dobrá práce Sokolíci ;-).

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …