Podruhé v Belgii na krásné trati

Jan 7, 2018

V neděli 7. 1. 2018 jsem jela závod v belgickém Leuvenu. Tamní trať byla rovinatá, ale měla i pár těžších pasáží. Jmenovitě: 2 krátké, kořenité, relativně prudké sjezdy; výběhy; spousta škarp a část louky, kterou předělali na přísné bikrosové hupy (řeknu vám, že na té neodpružené vydli to jelo vážně “výborně”).

Hned v první zatáčce jsem se dokázala vnitřkem protáhnout dopředu, bohužel hned na následující rampě se slezlo, takže to nebyla zas tak velká výhra. Pár škarp a sjezd k technickým pasážím. Tyto pasáže složené ze sjezdů a výběhů nebyly vůbec jednoduché. Následovalo zase pár škarp a dvě bikrosové části, mezi kterými byly postaveny překážky. A těď přichází ta nejhorší a nejnudnější část … asi 1km rovin (z toho většina po asfaltu). A to je k popisu trati všechno.

První kolo jsem jela osamoceně na 15. pozici. Přestože to byl rychlý závod, tak se mi podařilo během druhého kola dotáhnout do skupiny bojující o 11. místo. Tato skupinka 5 lidí vydržela až do čtvrého kola, kde se v technické pasáži skupina rozdrobila skoro na jednotlivce. Díky tomu, že jsem byla silnější v technice, jsem jela ve dvojici na 12. místě. K mé smůle parťačka z úniku nebyla moc do tahu, a tak se výše zmíněná pětice opět sjela. V pátém okruhu jsem si nepohlídala nájedz do techniky a soupeřka mě odpojila od skupiny. Poslední kolo jsem si pohlídala svou 15. pozici až do cíle.

PS: Ještě chci zmínit, že jsem v tomto závodě na trati neviděla jedinný kelímek od piva, takže jsem belgičanům v minulém reportu trošku pohoršila.

Výsledky zde

 

Další aktuality

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

V sobotu 27. dubna svedli závodníci boje o body do Pražského poháru a také o mistrovské tituly ve Středočeském kraji. Závodilo se na tradiční trati na Zličíně, která doznala oproti minulým rokům několika změn v podobě přidání technických pasáží a za příjemného...

Nábor nových členů

Nábor nových členů

Náš cyklistický tým ve svých řadách rád přivítá nové aktivní členy, především chlapce a dívky ve věku 6 – 10 let. Od 1.4.2024 můžete nezávazně přijet vyzkoušet náš trenink a to každé úterý a pátek v Klecánkách. Detailní informace získáte u trenerů skupiny...