Podruhé v Belgii na krásné trati

Jan 7, 2018

V neděli 7. 1. 2018 jsem jela závod v belgickém Leuvenu. Tamní trať byla rovinatá, ale měla i pár těžších pasáží. Jmenovitě: 2 krátké, kořenité, relativně prudké sjezdy; výběhy; spousta škarp a část louky, kterou předělali na přísné bikrosové hupy (řeknu vám, že na té neodpružené vydli to jelo vážně “výborně”).

Hned v první zatáčce jsem se dokázala vnitřkem protáhnout dopředu, bohužel hned na následující rampě se slezlo, takže to nebyla zas tak velká výhra. Pár škarp a sjezd k technickým pasážím. Tyto pasáže složené ze sjezdů a výběhů nebyly vůbec jednoduché. Následovalo zase pár škarp a dvě bikrosové části, mezi kterými byly postaveny překážky. A těď přichází ta nejhorší a nejnudnější část … asi 1km rovin (z toho většina po asfaltu). A to je k popisu trati všechno.

První kolo jsem jela osamoceně na 15. pozici. Přestože to byl rychlý závod, tak se mi podařilo během druhého kola dotáhnout do skupiny bojující o 11. místo. Tato skupinka 5 lidí vydržela až do čtvrého kola, kde se v technické pasáži skupina rozdrobila skoro na jednotlivce. Díky tomu, že jsem byla silnější v technice, jsem jela ve dvojici na 12. místě. K mé smůle parťačka z úniku nebyla moc do tahu, a tak se výše zmíněná pětice opět sjela. V pátém okruhu jsem si nepohlídala nájedz do techniky a soupeřka mě odpojila od skupiny. Poslední kolo jsem si pohlídala svou 15. pozici až do cíle.

PS: Ještě chci zmínit, že jsem v tomto závodě na trati neviděla jedinný kelímek od piva, takže jsem belgičanům v minulém reportu trošku pohoršila.

Výsledky zde

 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …