Poprvé na závodě Superprestige v tomto roce

Dec 30, 2017

Dnes 30. 12. 2017 jsem se zúčastnila závodu Superprestige v belgickém Diegemu. Celá trať byla poměrně hodně podmáčená a místy i s hlubokými bahnitými strouhami. Startovalo nás 64, což je podle mě strašně moc. Celkem mě překvapilo, že nikdo nekladl důraz na dodržování startovních pozic, protože jsme se mohly klidně posunout o řadu dopředu (to jsem, po příkladu svých soupeřek, také udělala). O startu nemá cenu ani povídat, takže ho rovnou přeskočím. Hned po první zatáčce se slezlo (tedy alespoň na těch místech, kde jsem se pohybovala) a běželo v podstatě až k depu. Od depa se už jet dalo, jelikož to bylo po asfaltu a taky do kopce. V tomhle kopci jsem předjela asi 10 žen. Nahoře byl malý, prudký, pro mě nevyjetelný kopeček. Následovala pasáž s pískem a já mohu hrdě říci, že jsem ji v každém kole projela, i když soupeřky běhaly. Asfaltový sjezd nebyl nijak extra zajímavý, až na pár obrubníčků, které se museli přeskakovat bunnyhopem (vidíte, bunnyhop se hodí i v cyklokrose). Jedna extra bahnitá část, ve které jsem v jednom kole skončila v plůtku (ti lidé, co byli za ním, vypadali velmi zděšeně). Už stačí prouze přejet přes mostek, který ústí do bahnitého moře, vyběhnout schody a jsme v cílové rovince. A můžeme směle pokračovat do dalších čtyř strastiplných okruhů.

Jak je již výše zmíněno, startovalo nás 64, ale sešla se zde světová špička (Sanne Cant, Marianne Vos, Pauline Ferrand-Prévot, …) a já jsem skončila na 32. pozici. Na body to je ještě hodně daleko, ale to nevadí.

PS: Ještě je nutno dodat, že je opravdu velký rozdíl mezi našimi a belgickými cyklokrosovými fanoušky. Ta hrstka lidí, co přijde na náš cyklokros, není nic, oproti místním davům, které se i za prosincového večera přijdou podívat na těch pár zoufalců, kteří se hodinu plácají v bahně.

PPS: Verča ještě dodává, že prý hodně chlastají a jsou velký prasata, protože jim doslova všechno padá od ruky. S tím nemůžu jinak než souhlasit, jelikož se po celé trati povalovaly kelímky od piva.

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …