MČR CX Kolín

Dec 18, 2017

 Předminulou sobotu 9.12.2017 se jel v Kolíně poslední závod v cyklokrosu, který byl Mistrovstvím ČR. Z našich závoďáků, zde hájilo barvy Sokola Veltěž naše holčičí kvarteto kadetek a to Anetka Novotná, Zuzka Kadlecová, Verča Mišoňová a Kačka Suchá. V kategorii žáků, máme letos četné zastoupení a to rovnou 8 závoďáků Fílu Jecha, Kýťu Krále, Adama Hoška, Denise Vašíčka, Prokopa a Péťu Miňovských, Vojtu Suchého a Davida Svobodu.

 Trať v Kolíně byla letos myslím, ta nejdelší v celém letošním seriálu TOI TOI Cupu, neboť jeden okruh měřil 3.450m, takže pořádná nálož. Trať byla v lesních pasážích místy bahnitá, místy se kola závodníků bořili do písku a projet písečnou dunu nebyla žádná sranda, všechny naše holky se na trati čítající 2 okruhy porvaly více než statečně a formu si nechaly na tento závod, když Aneta dojela na bednu a svým skvělým výkonem si vyjela BRONZ a to nejen v tomto závodě, jakožto Mistrovství ČR, ale i v celkovém pořadí letošního TOI TOI Cupu i Zuzka Kadlecová a Verča Mišoňová jely obě skvěle, když Zuzka dojela na skvělém 7 místě a Verča se jen s 5 vteřinkami ztráty zařadila za Zuzku na výborné 8 místo, poslední z našich na trati bojovala Kačka, která také nedala soupeřkám nic zadarmo a dojela si pro body za 18 místo. Podtrženo sečteno, letošními výkony naše holky obhájily loňské prvenství v kategorii kadetek za tým Sokola Veltěž.

 Naši závoďáci v kategorii žáků se ve 2 okruzích také vůbec neztratili, po skvělém startu se na medailové příčky dostal Kýťa a ač, dojel nakonec na 9 místě i tak to byl skvělý výkon, neboť ten den se na start postavila smečka 71 závodníků a určitě tím soupeřům ukázal, že příští rok se mají nač těšit. Fíla Jech se pohyboval na 5 místě a nakonec zajel svůj standart a to výborné 7 místo, Adam Hošek přidal opět pár bodíků do hodnocení, když projel cílem na bodované 28 příčce, Prokop projel v prvním kole skvěle písečnou dunu a stejně tak i Vojta i oni na trati makali a cílem projeli Prokop na 39 a Vojta na 42 místě, hezkým výkonem se David zařadil na 48 místo. Na trati se snažil i Denis opět na svém biku, nechal za zády 11 soupeřů  a obsadil 60 příčku, Péťa Miňovský dojel na 70 místě. Každý z kluků nechal na trati všechny síly, které v sobě měli a díky výkonům Fíly, Kýti a Adama obsadili skvělé 4 místo v celkovce za tým Sokola Veltěž.

 A já musím napsat, to co jsem, už x-krát řekla 😉 všichni jste borci a já se klaním před vašimi výkony proto, že cyklokros je fakt dřina a vy všichni se stavíte na start s odhodláním, nedat soupeřům nic zadarmo, nechat na trati vše co ve vás je a já vám tleskám od prvního po posledního. A musím říct, že vám s nadšením budu fandit další sezónu nejen na tratích MTB, ale i CX ;-). BRAVO SOKOLÍCI!!!!!

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …