MČR CX Kolín

Dec 18, 2017

 Předminulou sobotu 9.12.2017 se jel v Kolíně poslední závod v cyklokrosu, který byl Mistrovstvím ČR. Z našich závoďáků, zde hájilo barvy Sokola Veltěž naše holčičí kvarteto kadetek a to Anetka Novotná, Zuzka Kadlecová, Verča Mišoňová a Kačka Suchá. V kategorii žáků, máme letos četné zastoupení a to rovnou 8 závoďáků Fílu Jecha, Kýťu Krále, Adama Hoška, Denise Vašíčka, Prokopa a Péťu Miňovských, Vojtu Suchého a Davida Svobodu.

 Trať v Kolíně byla letos myslím, ta nejdelší v celém letošním seriálu TOI TOI Cupu, neboť jeden okruh měřil 3.450m, takže pořádná nálož. Trať byla v lesních pasážích místy bahnitá, místy se kola závodníků bořili do písku a projet písečnou dunu nebyla žádná sranda, všechny naše holky se na trati čítající 2 okruhy porvaly více než statečně a formu si nechaly na tento závod, když Aneta dojela na bednu a svým skvělým výkonem si vyjela BRONZ a to nejen v tomto závodě, jakožto Mistrovství ČR, ale i v celkovém pořadí letošního TOI TOI Cupu i Zuzka Kadlecová a Verča Mišoňová jely obě skvěle, když Zuzka dojela na skvělém 7 místě a Verča se jen s 5 vteřinkami ztráty zařadila za Zuzku na výborné 8 místo, poslední z našich na trati bojovala Kačka, která také nedala soupeřkám nic zadarmo a dojela si pro body za 18 místo. Podtrženo sečteno, letošními výkony naše holky obhájily loňské prvenství v kategorii kadetek za tým Sokola Veltěž.

 Naši závoďáci v kategorii žáků se ve 2 okruzích také vůbec neztratili, po skvělém startu se na medailové příčky dostal Kýťa a ač, dojel nakonec na 9 místě i tak to byl skvělý výkon, neboť ten den se na start postavila smečka 71 závodníků a určitě tím soupeřům ukázal, že příští rok se mají nač těšit. Fíla Jech se pohyboval na 5 místě a nakonec zajel svůj standart a to výborné 7 místo, Adam Hošek přidal opět pár bodíků do hodnocení, když projel cílem na bodované 28 příčce, Prokop projel v prvním kole skvěle písečnou dunu a stejně tak i Vojta i oni na trati makali a cílem projeli Prokop na 39 a Vojta na 42 místě, hezkým výkonem se David zařadil na 48 místo. Na trati se snažil i Denis opět na svém biku, nechal za zády 11 soupeřů  a obsadil 60 příčku, Péťa Miňovský dojel na 70 místě. Každý z kluků nechal na trati všechny síly, které v sobě měli a díky výkonům Fíly, Kýti a Adama obsadili skvělé 4 místo v celkovce za tým Sokola Veltěž.

 A já musím napsat, to co jsem, už x-krát řekla 😉 všichni jste borci a já se klaním před vašimi výkony proto, že cyklokros je fakt dřina a vy všichni se stavíte na start s odhodláním, nedat soupeřům nic zadarmo, nechat na trati vše co ve vás je a já vám tleskám od prvního po posledního. A musím říct, že vám s nadšením budu fandit další sezónu nejen na tratích MTB, ale i CX ;-). BRAVO SOKOLÍCI!!!!!

Další aktuality

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

Mistrovství Středočeského kraje zazářilo cennými kovy

V sobotu 27. dubna svedli závodníci boje o body do Pražského poháru a také o mistrovské tituly ve Středočeském kraji. Závodilo se na tradiční trati na Zličíně, která doznala oproti minulým rokům několika změn v podobě přidání technických pasáží a za příjemného...

Nábor nových členů

Nábor nových členů

Náš cyklistický tým ve svých řadách rád přivítá nové aktivní členy, především chlapce a dívky ve věku 6 – 10 let. Od 1.4.2024 můžete nezávazně přijet vyzkoušet náš trenink a to každé úterý a pátek v Klecánkách. Detailní informace získáte u trenerů skupiny...