Dnešní Citycross Úholičky.

Oct 14, 2017

 Dnes jsme nejen držely palečky našim Eliťákům a závoďákům na cyklokros v Hlinsku, ale pár našich mladších závoďáků si zajelo do Úholiček na Citycross, jakožto na další závod od UAC po našem cyklokrosu na Beckově. A ač, to byla pro dětské kategorie trať spíše sprintová, neboť se jelo na cca 300, 500 a 800m, tak dle slov pořadatelů, jsou naši mladší závoďáci prý opravdu slušný oddíl, plný bikerských nadějí.

 Do kategorie nejmladších bikerů do r.2012 se postavil na start Robin, který neponechal nic náhodě a stylem start-cíl si dojel do cíle pro ZLATO.

 Do kategorie 2011-2009 se postavila za holky, naše jediná zástupkyně Eliška Havlová, která to vzala stejně jako Robin a i ona stylem start-cíl dojela do cíle pro ZLATO. Za kluky nastoupil na start Adam Ševčík a budu se opakovat, neboť ani on na nic nečekal, vyrazil ze startu a byl další z našich, který to vzal do cíle stylem strat-cíl a bylo na světě další ZLATO.

 V poslední kategorii, jsme měli hned 3 kluky, na start kategorie 2008-2006 se postavil Mára Špaček, Denis a Adam Ševčík, který se nakonec rozhoupal a dal si závod, ještě s klukama a dobře udělal. Tady vystartoval nejlíp Mára Špaček na, kterého se nalepil Denis a Adam na nic také nečekal a zavěsil se o kousíček zpět za ně. Mára i Denis si to od startu dávali na stojáka loket na loket a pár desítek metrů nebylo jasné, kdo z nich dvou najede do zatáčky jako první, pak Denda zabral, Máru předjel a začal diktovat tempo, které na krátké trati pěkně udržoval i Mára a ani Adam na, kterého dotíral soupeř z Dukly Praha si nenechal svou pozici vzít a tak se v cíli poskládali všichni tři na bednu. Denis bral ZLATO, Mára STŘÍBRO a Adam BRONZ.

 Další pěkný úspěch za námi, bylo fajn vidět ty jejich úsměvy, když si šli stoupnout na stupínek vítězů a slyšet slova chvály od pořadatelů a zároveň potlesk od diváků a soupeřů. No a mohlo se jít fandit Jirkovi Chybovi :-D, který to vzal po vzoru našich Sokolíků start-cíl ;-D.

 Takže dnes 5 závoďáků, 6 startů a 6 medailí. Robin ZLATO, Eliška ZLATO, Denis ZLATO, Mára STŘÍBRO a Adam Ševčík si dal double a to ve své kategorii ZLATO a k němu přidal ve druhém závodě BRONZ. Díky Sokolíci ;-).

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …