Madla stoupá UCI pořadím

Oct 12, 2017

Letos je to poprvé v historii oddílu, kdy nás začíná zajímat tzv. UCI ranking. UCI ranking je celosvětové pořadí jezdců v jednotlivých cyklistických disciplínách, něco jako obdoba ATP žebříčku v tenisu. Zde se řeší, zda Plíšková či Kvitová budou nebo nebudou světovou jedničkou, zda obhájí loňské “vypinkané” body apod. A stejné je to vlastně i teď v cyklokrosu. Jsou předem určené závody po celém světě s rozdílnou bonitou a zde je možno vyjíždět právě UCI body, které se jezdci počítají právě jeden rok. A dle UCI rankingu je pak na závodech v UCI kategoriích určováno startovní pořadí. A že start z první lajny je výhodnější než z poslední, asi netřeba zdůrazňovat. 

Proto se už měsíc Madla snaží objíždět závody, kde je možno získat UCI body. Jenom pro představu např. v Jabkenicích (kategorie závodu C2) minulý týden se uděloval za 10. místo 1 UCI bod, za deváté 2 UCI body.  Ve Slaném (kat. C1) bodovala do žebříčku UCI první patnáctka v závodě žen. 

Máme velkou radost, že po necelém měsíci snažení se Madla nejenže objevila v UCI žebříčku, ale utěšeně stoupá pořadím vzhůru. 

Tento týden je v žebříčku zaneseno 499 žen a Madla se probila již do první dvoustovky ! Aktuálně je na 179. místě světového žebříčku v kategorií Women Elite se získanými 58 body.

 

Co je ale zajímavé a stojí za zdokumentování, že 3 mladé nadějné pušky z ČR jsou na žebříčku sevřeny mezi uřadující Mistryní světa XCO v U23 (Sina Frei) a Mistryní světa XCO WE (Jolanda Neff). Takže lepší společnost -:) 

Navíc si Madla dala práci a ráno hlásila, že je aktuálně první na světě mezi 17-letýma holkama !  

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …