Finálový závod Česyk – BabyBikers Čerčany.

Oct 2, 2017

Ahojky, tak se opět hlásím :-D. Nejprve pogratuluju nejen Majdě, ale i ostatním k úspěchům na cyklokrosu, protože už jen ujet tu trať je výkon hoden poklony ;-). A zatím co naši Eliťáci sbírali bodíky a zkušennosti na cyklokrosu, tak ani ostatní Sokolíci se neflákali a po sobotním Elevenu, jich docela dost zavítalo zazávodit si na poslední finálový závod BabyBikers do Čerčan, kde se naši postavili hned 4x na bednu a to 3x ZLATOU a 1x STŘÍBRNOU.

Tentokrát byla nejmladší z našich v kategorii Žubrienky malá Johanka Čermáková, která tady jela poprvé a postavila se na start 18ti členného startovního pole. Jela moc hezky, pak přišel bohužel pád, ale Johanka to nevzdala, nasedla zpět do sedla a dojela si do cíle pro bodíky za 11.místo. Za kluky v této kategorii jel Robin, který jako v předešlých závodech na nic nečekal, roztočil pedály svýho biku a metr po metru se svým 19 soupeřům začal vzdalovat, takže si s velikým náskokem dojel do cíle pro ZLATO.

V další kategorii Chrti, jela Eliška Havlová, která to stejně jako Robin odpálila hned od startu, kdy soupeřky nestíhaly zachytit její tempo a tak během zaváděcího a 2 okruhů navyšovala svůj náskok, který byl opravdu veliký a, tak i ona si do cíle dojela pro ZLATO.

Za kluky jeli v této kategorii Štefan Szollos a Denis Čermák. Štefan moc hezky odstartoval a dostal se po startu na 3-4 pozici, pak přišla první smůla, když mu při nájezdu na truck treil spadl řetěz a hned 2x po sobě během cca 15m. Štefan to nevzdal a po nahození řetězu začal stíhat jezdce, kteří ho mezitím předejli. Makal s odhodláním prokousat se zpět ke špičce, když přišla druhá dvojitá smůla a ve druhém kole se přesně na tom samém místě, zopakoval scénář s 2x spadlým řetězem 🙁 , ale ani tentokrát to Štefan nevzdal a po opětovném nahození řetězu si jel do cíle pro bodíky za 18 místo. Malý Denis Čermák, tady na Čerčanské trati byl taky poprvé, ale poradil si s ním opravdu moc pěkně, hezky přejel malého velblouda, truck treil přes kameny a následně dvojitého dvouhrbého velblouda o poznání většího, než byl ten první před truck treilem a tak si svým pěkným výkonem dojel do cíle pro bodíky za 9.místo.

Takže dopoledne to pro Sokol cinklo 2x a to rovnou, ty nejcenější kovy barvy ZLATÉ.

No a mohlo se jít na odpolední starty ” velkých bikerů ” píši to v úvozovkách,  pořád jde stále o děti 8-15let a to kategorie Poletuchy, Letouni a Elite. 

Omlouvám se, ale tady se malonko zaseknu u našeho Denise, který startoval v kategorii Poletuchy. Někdo bude říkat, že je dobře, že to nevzdal jiní zas, že nastydlý s rýmou neměl závodit a upřímně po sobotním Elevenu, jsem si i já chvíli myslela, že opravdu na Česyk nepojede. Ale přišlo nedělní ráno, Denis vyskočil z postele se slovy ” maminko jsem fakt vpoho, jedem ” i, když vykašlával rýmu, ale přesto natěšený na start na BabyBikers, jako vždycky neboť jak on říká ” to je moje srdcovka, tady jsem s cyklistikou začal ” a tak jsem polkla svůj mateřský ochraňovatelský instinkt a dala důvěru tomu jeho dětskému. A vyplatilo se, Denis, stejně jako minulé závody ze startu doslova vystřelil a okamžitě se ujal vedení, už v zaváděcím okruhu si udělal malý náskok, který o něco navýšil ve výjezdu a následně ve sjezdu, opět poupravené tratě, takže do 2 okruhu najížděl, už opravdu s luxusním náskokem, ale přesto nepolevoval i tentokrát na trati cca 3,5 km dlouhé dal pár bikerům kolo a zatím, co Denis projel cílem na vytoužené ZLATÉ příčce speaker hlásil, že Jan Purnoch nejbližší Dendovo soupeř, teprve vyjíždí z lesní pasáže směr cílovka. O tom, jakou měl Denis obr radost psát ani nemusím ;-).

Další na start se postavili Adam Hošek, Mára Špaček, Ríša Roth, Vilda Čermák a Jára Hošek. Adam zajel skvěle v sobotu těžkou trať na Elevenu a na Česyka přifrčel rovnou z ještě těžšího závodu v cyklokrosu a tak, jsem byla plna očekávání co Adam předvede i, když v hlouby duše jsem věděla, že to opět bude excelentní výkon a opět jsem se nespletla. Adam pěkně odstartoval na 3-4 pozici, ale hned za retardérama se ujal vedení a udělal si malý náskok, pak ho přibrzdil svou chybičkou na trati předjezdec a tak Adama dojel největší soupeř Matyáš Purnoch z Bikeclinicu, který se Adama držel jako klíště, pak nastoupil ve stoupání a dostal se před Adama ten se za něj, ale zavěsil a ve sjezdech bylo vidět, že ho místama Matyáš zdržuje. Ještě po sjezdu na závěru závodu jel Adam těsně na zadním kole soupeře ten, ale výhodou výjezdu do cílovky jako první zaspurtoval a tak si Adam dojel do cíle stejně, jako v minulém závodě pro těsné STŘÍBRO.

Musím pochválit i bikerskou práci všech ostatních v této kategorii, obzvláště hezky jel Mára Špaček, který pěkně vydupal v obou kolech stoupák, poradil si i s ostatníma nástrahama tratě a do cíle dojel na hezkém 12.místě, kdy za zády nechal půlku startovního pole. Pěkně jel i Ríša Roth, Vilda Čermák a Jára Hošek, kteří se poskládali za Máru na 13, 14 a 15.místo.

No a tratičně posledním zástupcem našich Sokolíků, byl v kategorii Elite Adam Sedlecký i on se statečně rval s nástrahama předělané tratě a do cíle dojel na pěkném 7.místě.

Takže velká gratulace nejen k pěkným výkonům, které jste podali všichni, neboť jste jeli na plné obrátky a nikdo se neflákal, ale opět to cinklo 😉 a to 3x ZLATEM a 1x STŘÍBREM.

Ale tím to nekončí, neboť nás čeká celkové vyhlášení šampónů BabyBikers 2017, kde budou naši Sokolíci taky zářit na bedně ;-).

 

 

 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …