Finálový závod ELEVEN Cupu 2017.

Sep 30, 2017

 Dnes se konalo poslední 8.kolo Eleven Cupu v Liberci Vesci. Trať, byla postavená na svahu nad lyžařským areálem, takže se hodně stoupalo do táhlých kopců a následně se jel prudký sjezd po louce, kde bylo po předešlém děsti místy bahýnko a tak, to byla pro všechny makačka.

 Nejmenší z našich jel Robin v kategorii 5-6 letých bikerů, kterých se na start postavila rovná dvacítka, hezky se mu povedl start, ale ve stoupání ho pár kluků předjelo a tak, jeho výkon dnes stačil na 8.místo, ale i tak měl v seriálu dost bodíků, aby o fous uzavřel v konečném zůčtování TOP 5.

 V kategorii 9-10 letých kluků jel Miky a Denis, kterému se skvěle povedl start a dostal se do čela pak ho, ale za zatáčkou při stoupání 4 soupeři předjeli a vzápětí ho předjel i Miky, který měl více sil a k tomu, opravdu skvěle dupal do pedálů v sedle nového biku a ač, ho ve sjezdu Denis začínal dohánět, Miky svou 5 příčku nepustil a tak v cíli uzavřel TOP 5, Denda o 3 vteřiny zpět obsadil 6.místo stejně, jako v celkovém pořadí letošního seriálu, když mu TOP 5 utekla o pouhých 7 bodíků. Miky se dnešním skvělým výkonem posunul z průběžné 11 příčky hned za Dendu na 7.místo v celkovém pořadí.

 Poslední naši byl Adam Hošek, Jára Hošek a Mára Špaček. Adam opět ukázal excelentní výkon, když to na startu odpálil, skvěle dával stoupáky i následný prudký sjezd v obou kolech, takže si udělal náskok, jak se říká o parník, ale minimálně zaoceánský 😀 a téměř s třičtvrtě minutovým náskokem, stylem start-cíl si dojel pro zlato, což ho posunulo po pouhých 5 odjetých závodech z 8 na skvělé 2.místo celkového pořadí. Mára Špaček se rozjel, už před závodem, neboť dorazil do areálu s taťkou Jirkou hezky po ose i on na trati makal co to šlo a do cíle dorazil na pěkném 9.místě. Jára Hošek to taky nevzdal, odmakal celé dva okruhy cca 2km dlouhé, takže cca 4km opravdu stoupáků a sjezdů a dojel do cíle na 13.místě.

Zítra nás čeká poslední Česyk, tak držte všechny pěsti 😉 díky.

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …