2v1 aneb Eleven Cup a závod O pohár města Bakova.

Sep 3, 2017

 

 Opět se hlásíme s výsledkama z dalších závodů, tentokrát si někteří naši Sokolíci vyjeli body do Eleven cupu, nekteří si zazávodili v rámci závodu O pohár města Bakova a jeden z našich, to vzal v podobě Kinder vejce a odjel si včera závody oba. A tak mě omluvte proto, že dnes se malinko víc rozepíši o tomto pidi závodníčkovi, který začíná mít velké bikové srdíčko. O kom, že je řeč?

 ROBIN, aby byl bodován do Eleven cupu musel jet závod v kategorii 2011, ale zároveň byla vypsána zvlášť i kategorie 2012 , jakožto jeho ročník narození v závodě O pohár města Bakova. Když jsem mu řekla, že může jet oba závody, přála bych vám vidět ty jiskřičky v jeho očích. Přesně ty jiskřičky pro které stojí zato, ty naše cyklouše podporovat , ze kterých je na první pohled vidět, že ho to prostě moc baví, což je to nejdůležitější ;-).Pěkné umístění nebo případná medaile, je pak jen hezkou odměnou za píli a odhodlání se, kterým do každého závodu jde. Na druhou stranu se stejně, jako starší brácha ani Robin nehroutí, když nedojede na bednu a tak by to mělo být.

 První čekal Robina start v kategorii 2012 , kde se spolu s ním postavilo 20 soupeřů, hezky se mu povedl start a tak se dostal po pár metrech na nějakou 3-4 pozici, vzal za to hned od počátku a tak netrvalo dlouho a, ještě na startovní rovince se Robin přehnal přes  všechny soupeře před sebou, začal diktovat tempo a s bezpečným náskokem si vyjel zlatou medaili a pohár v závodě O pohár města Bakova. Po tomto závodě, následoval závod holek 2011 a pak, šel Robin hned na start druhého závodu v kategorii kluci 2011, kde se mu body počítaly do Eleven cupu. Tady se mu v konkurenci 29 kluků povedl start o dost hůř, ale Robík byl po prvním závodě plný odhodlání a tak i v druhém závodě začal dupat do pedálů, nechával za sebou jednoho soupeře za druhým a do cíle si dojel pro body za krásné 4.místo z 29 bikerů, což ho posunulo v celkovém pořadí na bodované 5.místo.

 V další kategorii startovali Denis a Miky v kategorii 2007/2008. Denisovi, ve fofr startu nadupaných bikerů při pokusu o rychlé nacvaknutí sjela tretra z pedálu a tak se tam zasekl, čímž se propadl do druhé třetiny startovního pole čítajícího 42 bikerů, Denis se se svou pozicí nehodlal smířit a tak začal stíhačku cca 25-30ti soupeřů před sebou, začal předjíždět jednoho za druhým a nakonec uzavřel v cíli top 10.  Miky Děták na nic nečekal i on vyrazil do závodu na 3 okruhy, dlouhé 1,5km a předváděl hezký kus bikerské práce, kdy dokázal v prvních dvou kolech držet pěkně tempo v časech 3.34 a 3:33 ve 3 okruhu malinko polevil, ale i tak dojel v první půlce startovního pole na 20 místě, kdy nechal za svými zády 22 soupeřů.

 Adam Hošek ukázal svou excelentní formu i v Bakově, kde se postavil na start kategorie 2006-2005 ve které startovalo 25 bikerů, kteří už nasadili takové tempo se kterým měl co dělat i předjezdec. Jelo se na 3 okruhy, kdy každý z nic měřil 2km. Adam stejně jako Denda měl malonko slabší start i díky tomu, že těsně po startu se za ním srazilo pár jezdců a jeden z nich mu brnknul o zadní kolo, což Adam naštěstí ustál a tak i on začal svou stíhačku, kdy dával jednoho soupeře za druhým, až se dostal na 5 místo v posledním okruhu zkusil několikrát nastoupit na jezdce před sebou ten, ale svou 4 příčku nechtěl pustit a tak pokaždé zaspurtoval. Adam se ho držel jako klíště pak, ale nastoupil v technice, soupeře předjel a s velkým spurtem se vřjtil do cíle na krásném 4.místě.

 V Bakově se objevila i Zuzka Kadlecová o, které vím, že jí Bakov sedí a loni tady vyhrála. Přijely si zazávodit i Simča a Míša Tiché, takže konečně i holčičí zastoupení Sokola. Zuzka, jela závod kadetek na 5 okruhů, dlouhých téměř 2300m, což ujet v tempu, které holky po startu nasadily, byl výkon hodem poklony a Zuzka si svým výkonem, dojela do cíle pro skvělou stříbrnou medaili. Míša Tichá obsadila v kadetkách  o kolo zpět, poslední 6 místo a Simča Tichá, která jela ve starších žákyních 4 okruhy, dlouhé téměř 2km, obsadila o kolo zpět, předposlední 9 příčku, ale oběma to nesebralo usměv z tváře, neboť věděli, že je třeba trénovat, aby byly výsledky.

 A nesmím zapomenout zmínit i start naší štafety v kategorii Střelci, kde za rodiče startoval Libor, jako holka se za nás postavila na start Hanka Viková odcházející závodnice z Bikecliniku, třetí úsek jel Denis a finišman byl Adam Hošek. Libor zaostává s kondičkou, ale našel odvahu postavit se na start mezi tatínky, kteří běžně a někteří hojně závodí. Libor dovezl štafetu bohužel se ztrátou cca 100m na posledním místě, Hanka ve druhém kole skvěle zamakala a předávala Denisovi, nejen se smazanou ztrátou, ale dokázala pojet i 2 soupeře. Do předávky, bohužel vlítla jako vítr a nerada Dendu srazila k zemi, když mu předním kolem najela do zadního, což je stáhlo málem opět na ocas. Denise to, ale nijak extra nerozhodilo, naskočil na kolo a vystřelil stíhat soupeře před sebou,nakonec předával Adamovi na 10 pozici. Že má Adam skvělou formu dokázal i ve štafetě, protože i on předjel další soupeře a tak naše štafeta nakonec obsadila 7místo z 15, takže lepší půlka ;-).

 

 

 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …