Tři pro zdraví – XC Velká cena města Úval – 26.8.2017

Aug 28, 2017

Tréninky nějak nejsou, a tak si Ríša se Štefanem vyrazili zatrénovat tuto sobotu 26.8.2017, na Velkou cenu města Úval. Oproti minulým ročníkům pořadatelé vylepšili trať. Závodníkům předložili nový technicky vylepšený okruh délky 1,8 km. V organizaci jako takové, se však musí ještě hodně učit. Kluci závodili v kategorii K1 do 10 let (většinou ročníky 2007-2010, ale byl tam i 4-letý chlapeček!) a start byl ještě k tomu společný i s holkama. Vzhledem k tomu, že si organizátoři posunuli čas závodu oproti oficiálnímu rozpisu o 10 minut dříve, ani neodprezentovávali závodníky před startem a ještě okruh nebyl úplně dobře značený, stalo se že oba naši závodníci projížděli ještě trať těsně před startem. Na start se dostavili asi dvě minuty těsně před startovním výstřelem a proto stanuli až úplně na konci startovního balíku, ve kterém bylo 24 závodníků a závodnic.

Samotný závod se však našim dvěma Sokolíkům vydařil. Postupně se startovním polem společně prokousávali až se prokousali – Ríša na 3. a Štefan na 4. místo mezi chlapci.

Takže z Úval hlásíme pro Sokol Veltěž získanou bronzovou medaily, i když ve skutečnosti byla vlastně dřevěná!

Taky jsme tam potkali Natálku, ale měla na sobě nějaký divný dres! 🙂

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …