Šestý závod ELEVEN Cupu.

Aug 26, 2017

 Dnes se jelo v pořadí 6 kolo Libereckého MTB poháru nebo-li ELEVEN Cupu, kde barvy Adastra Sokol Veltěž hájilo 5 našich Sokolíků. Jelo se v Mladé Boleslavi v areálu bývalého letního kina na technické trati, plné zatáčkovitých výjezdů i sjezdů a klopenek. Po večerním dešti, byla trať místy mokré bláto a, tak nebyla nouze ani o pády, které se všem našim naštěstí vyhnuli, stejně jako technické problémy, takže naši Sokolíci mohli na trati hezky zamakat a zamíchat trochu pořadím, nejen v dnešním závodě, ale i v celkovém pořadí seriálu.

Jako tradičně, byl první z našich na startu Robin, který startoval z 6 pozice, jako vždy natěšený na závod. Po startu přišla první zatáčka a nájezd do prvního stoupáku, kde se utvořil chumel závodníků, těm se Robin pěkně vyhnul a začal stíhat pětici kluků před sebou. Hned v prvním okruhu se mu podařilo 2 z nich předjet a posunout se tak na 4 pozici. Během druhého okruhu makal jako ďas, neboť soupeř na 3 pozici byl na dohled ten, ale nehodlal svou bronzovou příčku pustit a tak si Robin dojel s 5 vteřinovou ztrátou pro 4.místo.

V další kategorii, jsme měli Mikyho, který startoval z druhé řady a Denise, který startoval z kraje řady první. Všichni z prvních dvou řad vystartovali jako střela, Denis se hned v prvním okruhu usadil na 4 místě, pevně zavěšený za trojicí soupeřů před ním. Na soupeře jedoucího těsně před ním Denda několikrát v technice dotíral, ale skulinka k předjetí nikde a tak si Denda dojel do cíle pro, ještě těsnější 4 místo než brácha Robin. Miky, jel na trati také skvěle, pěkně dupal do pedálů,  při výjezdech a ve sjezdech si dával moc hezky, jednu zatáčku za druhou, přehnal se přes pár soupeřů a dojel do cíle na moc pěkném 9.místě.

Pak, čekal start Adama a Járu Hoškovi na ještě delším okruhu, čítajícím 4 kola. Excelentní jízdu, předvedl dnes na trati Adam Hošek,  který jako prvoročák v kategorii 11-12let vystartoval na 5 pozici, hned v začátku prvního kola se posunul na 4.místo a začal prohánět zbývající 3 soupeře před sebou. Adam, byl odhodlanej jet si pro jednu z medailí, což bylo vidět na jeho zarputilém výrazu, takže netrvalo dlouho a Adam se posunul na 3 místo a začal se přibližovat soupeři jedoucímu na 2 pozici, ten se vydal z posledních sil, neboť viděl, že se mu Adam přibližuje, ale své stříbrné místo nehodlal pustit a tak si nakonec s velikým náskokem, dojel Adam pro BRONZ. I Jarda se s náročnou a dlouhou tratí rval, jako lev a ač, dojel do cíle na posledním 11 místě této kategorie, tak klobouk dolů před jeho výkonem, že tu trať plnou výjezdů, sjezdů v zatáčkách a klopenkách pěkně dával, nevzdal to a dojel do cíle.

I, když to dnes pro Sokol cinklo, jen 1x Adamovo bronzem, tak i ostatní se snažili a nechali na trati maximum,co šlo. Jaroušek jel moc pěkně, Robíkovi utekla bedna o nějakých 5 vteřinek, Dendovi dokonce jen o nějaké 2,5 vteřinky, takže byli oba na vyhlášení v TOP 5 a Miky Děták se svým pěkným výkonem dostal do TOP 10. Myslím, že dnes super pětka našich kluků ;-).

Ještě nutno podotknout, že Adamovu kategorii vyhrál sice Filip Samec, ale Adamovi dal jen 46 vteřin a to se na trati Samec opravdu neflákal, neboť ho za ním jedoucí Ježek pěkně proháněl a Ježkovi zase dýchal na záda Adam, který se svou super jízdou v celkovce posunul na průběžné 3 místo a to, jel pouze 3 závody ze 6.

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …