Karlovarské KPŽ

Aug 14, 2017

V sobotu jsme se vydali na již letošní 10. podnik Kola pro život. Závody se konaly v krásném parku Meandr Ohře a 1 závodní okruh měřil 950 m. Start všech kategorií proběhl stylem Le Mans,  to znamená, že všichni závodníci musí položit své kolo na startovací čáru a poté popojít o pár desítek metrů zpět, kde je druhá startovací čára. Po výstřelu závodníci co nejrychleji vybíhají ke svému kolu, zvednou jej a naskočí do sedla. Pořadatelé navíc  závodního okruh zpestřili 2 překážkami, které některým závoďákům při přeskoku způsobily menší či větší problémy.

V kategorii 8-9 let startoval David, kterému se povedl nejrychlejší běh a nasednutí na kolo. V průběhu startovací rovinky se však před Davida stihl natlačit ještě jeden soupeř a tak David vyjížděl do prvního okruhu na 2. pozici pronásledován svými největšími soupeři. V polovině prvního kola se Davidovi podařilo pro něj neznámého soupeře předjet a dostat se na 1. pozici, kterou udržel až do 2. kola. V průběhu posledního 3. kola byl David překonán svým kamarádem a současně asi i největším soupeřem Patrikem, který v sobě našel více sil na nástup a ostatním závodníkům se během krátké chvíle vzdálil o nějakých 10 metrů. David nakonec uhájil 2. pozici a radoval se ze 2. stříbrné medaile z letošního KPŽ.

Na holky kategorie 6 – 7 let čekaly 2 závodní okruhy pouze s 1 sníženou překážkou, kterou bylo navíc možné objet delší objížďkou. Laura startovala také ve stylu Le Mans, ke kolu doběhla taktéž mezi prvními a během startovní rovinky se rychle dostala na první místo. Laura si v průběhu prvního kola nedokázala vytvořit větší náskok od své pronásledovnice, volila spíše těžší převody a celkově její výkon byl poněkud utahaný. Na konci prvního kola navíc ještě omylem zvolila objízdnou trasu místo kratšího průjezdu přes překážku, což způsobilo, že do 2. kola vjížděla spolu s dalšími 3 soupeřkami, které Lauře dost šlapaly na paty.  A tak v druhém kole musela Laura více přidat, aby si své 8. vítězství v řadě pojistila a nedala soupeřkám šanci. Tentokrát její vítězství bylo s malým náskokem, ale přeci! Laura nakonec vydřela svým nepříliš přesvědčivým výkonem zlatou medaili a může už teď slavit celkové vítezství v letošním KPŽ.

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …