Prázdninové Cyklotour Kolín.

Aug 13, 2017

 Zatím, co naše holky Verča, Anetka, Zuzka a Majda odjeli bojovat na ME / moc držíme všem palečky 😉 / vydalo se pár našich Sokolíků v sestavě Robin, Denis, Adam Ševčík, Mára Špaček a Eliška Havlová, zazávodit si na další závod Cyklotour Kolín. Všichni jsme byli plni očekávání, jak bude vypadat trať závodu, nejen po pátečním propršeném počasí, ale i co do terénu a obtížnosti, neboť se jelo na bývalé motokrosové trati. Okruh byl rychlý, dlouhý cca 1000m s téměř 20ti zatáčkami, pár klopenkami a boulemi na, kterých si zdatnější závodníci dovolili i poskočit, takže jak řekl po projetí trati náš Denis “vcelku žádná nuda” :-). A o to, že to nebyla nuda se postarali i závodníci všech kategorií na trati. A i, když ve všech kategoriích převládali jezdci z domácího oddílu Expres CZ Scott Kolín, ostatní bikeři včetně těch 5 našich jim hezky zatápěli.

Jako první se postavil na start Robin, trošinku zklamaný a se slovy ” do prčič ” 😀 proto, že stejně jako na KPŽ v Chuchli i tady pořadatelé zkrátili trať na půlku velkého okruhu, zatím co Robin si před závodem projížděl celý velký okruh a těšil se na plno zatáček, klopenek i boulí. Moc hezky se mu povedl start, kdy vyjel téměř zároveň s jedním soupeřem a jednou soupeřkou, ta se na chvilku dostala před Robina, který těsně zavěšený za ní, trpělivě čekal na místěčko k předjetí, po chvilce se postavil a začal dupat do pedálů, prohnal se kolem ní a pak, už se nikým neohrožován řítil do cíle pro zlatou.

Další z našich startovala Eliška Havlová v kategorii 6-7let. Hezky se i jí povedl start, dostala se do čela hned za dva klučičí soupeře, kteří řádně dupali do pedálů, ale Eliška si je držela pěkně na dohled a svůj zaváděcí + dva velké okruhy objela na 3 pozici. Z holek byla však na trati nejrychlejší, soupeřce jedoucí na druhé pozici nadělila několik desítek metrů a tak si i ona dojela pro zlato.

Třetí kategorii kde startovali naši, hájil barvy Sokola Veltěž náš Denis a Adam Ševčík. I tady startovali, jako ve všech kategoriích kluci s holkama dohromady a čekal je zaváděcí a 3 velké okruhy. Oba kluci startovali ze zadních pozic, Denis byl hned po startu na 10 a Adam na 11 pozici, takže jim nezbývalo než makat a prokousávat se přes soupeře dopředu a, že se jim to dařilo, ukazovali oba po prvních desítkách metrů. Do čela se po startu dostala jedna z holek, začala se na čele klukům vzdalovat, až si udělala v zaváděcím kole cca 15-20m náskok, zatím co kluci za ní sváděli souboje o každou pozici. Pro Denise byla situace na trati, jako červený hadr pro býka a, tak se postavil do pedálů a začal soupeře, jednoho po druhém předjíždět a metr po metru se přibližovat i holčině vpředu. Netrvalo dlouho, Denis za chviličku předjel i ji a začal diktovat tempo, kterým si udělal náskok asi třetinu okruhu a i on si dojel do cíle pro zlatou. Adam Ševčík, dostal před závodem instrukce snažit se držet Denise na dohled dle svých sil, že se mu to dařilo a na trati i on makal, dával soupeřům pocítit, když z 11 pozice po startu začal svou bikerskou jízdu a předjížděl hezky jednoho soupeře za druhým. Že odvedl opravdu kus bikerské práce, ukázal v cíli uzavřením TOP 5.

Ještě nás čekal start v kategorii 2007-2005. V této kategorii za Sokol startoval Mára Špaček, který také startoval ze zadní pozice a čekalo ho zaváděcí a 4 velké okruhy, že to nebyla žádná srandička kolem komína, bylo po půlce závodu vidět i na zkušených bikerech, kteří brousili trať na prvních příčkách. Mára na trati makal, dával jednu zatáčku i klopenku za druhou, přejížděl boule a dostal se na 5 pozici, kterou si držel 2 třetiny závodu. Že ujet 4,5 okruhu 1km dlouhé a hlavně dost rychlé trati opravdu v tempu nebyla brnkačka, bylo znát po dojetí na všech bikerech od prvního po posledního. Mára v bojích této kategorie nakonec vybojoval pěkné 7 místo.

Takže, z pěti startujích Sokolíků se tři z nich, postavili na stupně vítězů a to, rovnou na ty nejvyšší ZLATÉ 😉 , ale ani Adam Ševčík a Mára Špaček se neztratili a ukázali, že jsou zdatnými soupeři pro ostatní bikery, což dokázali pátým a sedmým místem, moc hezké výsledky kluci. Jsem na vás všechny Robin, Denis, Adam, Mára, Eliška opět pyšná svišti ;-).

 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …