Galapředstavení – čtyři medaile z Mistrovství ČR, z toho tři tituly !!!

Jul 25, 2017

Naprosto fenomenálního výsledku dosáhli naši borci na Mistrovství ČR v Cross Country, které se uskutečnilo 21.-23. července v Brně. 

V pátek, jak jsme již psali v bleskovce, získala pro naše barvy titul mistryně ČR Magdalena Mišoňová ve štafetách, kdy si jí do “dvojky” týmu vypůjčil kolínský Express CZ Scott team. 

V nebývale dlouhém sobotním Eliminátoru si nejlépe vedla Zuzana Kadlecová, která prošla do semifinále. 

Hlavní den Mistrovství, pak byla neděle, kdy byly na programu dne individuální závody. 

Žáci I 

Na startu bylo 59 kluků a s tratí a soupeři se nejlépé popral Kryštof Král na 15.místě. Vojtěch Suchý dojel na výborném 30.místě, v těsném závěsu za ním na 32. místě skončil Prokop Miňovský. Konečné 50.místo patřilo nakonec Adamu Hoškovi

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 98 závodníků) : Kryštof 15., Vojtěch 25., Prokop 33., Adam 47. 

Žáci II

V této kategorii za nás letos bojuje jak lev Filip Jech, kterému sedí spíše technické a těžší tratě. S velkým napětím jsme tedy očekávali, jak se s mistrákem Fíla popere. Fíla zajel jeden z nejlepších závodů, cílovou pásku proťal na 11.místě s odstupem 1 vteřiny na osmé místo.  

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 82 závodníků) : Filip 12.

Žákyně II 

Galapředstavení č.1 v podání Anety Novotné. V prvním kopci se rozhodla vzít otěže závodu do vlastních rukou a nemilosrdným stupňovaným tempem soupeřkám odjela. Svůj náskok neustále navyšovala až na 55 vteřin. V půlce posledního již lehce zvolnila s bezpečným náskokem 40 vteřin přijela osamocena do cílové rovinky. Po dvou letech, kdy Aneta vybojovala na MČR vždy druhé místo tak má konečně v držení mistrovský dres. Vyborně rozjela svůj závod také Veronika Mišoňová, která jela téměř celé první kolo na 5.místě, těsně za skupinou bojující o medaile. Toto tempo bylo ve třetím kole nad její síly a propadla se na konečné 12.místo. Poslední naše závodnice, Kateřina Suchá, přijela do cíle na 30.místě z 37 holek.  

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 47 závodnic) : Aneta 1., Veronika 8., Kateřina 20. 

 

Kadeti

Richard Wohanka bojoval nejenom o co nejlepší výsledek na MČR, ale hlavně o udržení pořadí v ČP do 10. místa. Po vynikajím výkonu obsadil nádherné 10.místo a to mu přineslo posun na 9. místo v pořadí ČP. 

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 95 závodníků) : Richard 9. 

Expert 

Matěj Mišoň i přes letošní tréninkové manko se závodu nezalekl a až do okamžiku, kdy namotal do zadního kola okolo cesty ležící ocelový drát, jel i vcelku slušné tempo. Po dlouhém rozmotávání drátu v cíli 18.místo. 

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 52 závodníků) : Matěj 21. 

Kadetky 

Galapředstavení č.2 nás čekalo po obědě. Magdalena Mišoňová a Zuzana Kadlecová si tak trochu ze závodu udělaly otevřené mistrovství oddílu. Po výjezdu ze stadionu obě padly na čelo balíku, najely v tandemu na prvních dvou místech do terénu a nekompromisním tempem rozvěsily balík už na prvním průjezdu nejvyššího bodu trati. Pak už jen kontrolovaly svůj náskok a přivezly do cíle Mistrovský double.  

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 35 závodnic) : Magdalena 1, Zuzana 2. 

 

Z výše uvedených výsledků je zřejmé, že nejsme jenom do počtu. Potvrzuje to pohled do týmových výsledků za celou sezonu 2017 : 

Žáci I : 4. místo z 48 týmů ! 

Žáci II : 11. místo z 52 týmů ! (a to jezdil Filip sám)  

Žákyně II : 1. místo z 31 týmů ! 

Kadeti : 9. místo z 65 týmů ! (a to jezdil Richard sám)

Expert : 18.místo z 38 týmů 

Kadetky : 1. místo z 27 týmů ! 

 

A největší dojem na nás dělá celkové umístění týmu přes všechny kategorie 

ADASTRA Sokol Veltěž – 4. místo z více než 200 týmů ! 

Fotogalerie

A ještě jak viděly svůj závod holky : 

Aneta 

Madla

 

A pro naprostou úplnost : v Brně se jelo také Minime, kde bojovalo několik borců od nás. Video z kategorie 7-8 let.  

A přijela se podívat a zvítězit i Katka Nash. Takže drobné drobné fragmenty ze závodu Žen a Juniorek.

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …