Sobotní závod Peklo severu.

Jun 26, 2017

V pátek jsme odfrčeli do kempu v Hamru na Jezeře, kde jsme měli sraz s našima moto kamarádama a jejich rodinama, no a proto, že naši kluci bez kola ani ránu a v neděli nás čekal Česyk, tak jsme se s Robíkem a Dendou vydali zazávodit si na závod horských kol a to 18.ročník Peklo severu,který se jel v České Kamenici.

Robík startoval v kategorii Naděje I. kde startovali kluci s holkama dohromady a na start se jich dohromady postavilo 10, 6 bikerů a 4 bikerky. Závod se jel napůl po louce, která terénem připomínala zatravněné oraniště a napůl singel tracky lesem, takže sice jen cca 450m okruh, ale docela náročný terénem. Startovalo se na asfaltu do kopce, Robin vystartoval docela hezky na 2-3 pozici, při nájezdu na louku se postavil do pedálů a hned v první zatáčce se svým soupeřům začal metr po metru vzdalovat, svůj náskok během dvou okruhů  navyšoval v singlech do kopce, každým šlápnutím a do cíle si dojel s 50ti vteřinovým náskokem pro zlato.

Denis startoval v kategorii Naděje II. kde se do dvou řad postavilo na start 12 bikerů. Denis začal dupat do pedálů a ještě na asfaltu před nájezdem na louku se dostal z druhé řady na čelo a stejně, jako Robík i on se okamžitě začal soupeřům vzdalovat, soupeř na druhém místě se za něj snažil zavěsit, ale v kopci v singlech a následném sjezdu, mu Denda začal ujíždět a navyšovat svůj náskok, který si po 4 okruzích dovezl v podobě 1,5 minuty do cíle a i on si dojel pro zlato.

Atmosféra byla super, klukům tam fandili diváci i pořadatelé a v cíli jim i gratulovali se slovy, že prý Adastra Sokol Veltěž má skvělé bikery ;-).

 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …