Česyk – BabyBikers Čerčany 3.kolo

Jun 26, 2017

Martin tu, už zmínil Letouny a já přidám zbytek ;-).

V nejmladší kategorii Žubrienky kluci opět startoval za Sokol náš Robin, který po sobotním zlatém úspěchu na Pekle severu, byl na BabyBikers hodně natěšený, což bylo znát i na jeho výkonu, tentokrát se nekonalo zaspání na startu. Robin vyrazil do závodu a, už v zaváděcím okruhu se dostal do čela na, kterém se usadil jako žába na prameni a s náskokem cca 20-30m získal pro Sokol první kov a rovnou zlatý.

Další úspěch k němu přidala v kategorii Chrti holky, Laura Svobodová, která skvěle odstartovala, dostala se do čela a, ač se na ní soupeřky z počátku pokoušeli dotírat, Laura dupala do pedálu tak, že soupeřky nestačili jejímu tempu a, tak si Laura s velkým náskokem dojela do cíle také pro zlatou, Eliška Havlová, jela taky pěkně a do cíle přifrčela na 4.místě.

V kategorii Poletuchy kluci se vedle sebe, opět postavil na start náš Denis s Davidem Svobodou, oba s odhodláním dojet na bednu a, tak do toho šli na plno, už od startu. Oba skvěle a téměř zároveň odstartovali, po pár metrech šel do čela David s Denisem nalepeným za zadním kolem, což mu vydrželo zaváděcí okruh a spodní část okruhu k retardérům, za nimi při nájezdu do kopce nastoupil Denis, Davida předjel, začal se mu vzdalovat a s podobným náskokem, jako Robin v Žubrienkách si dojel do cíle i on pro zlatou, David si pohlídal druhou příčku a tak k Denisovo zlaté, přidal stříbrnou medaili.

V Letounech kluci, jel neskutečnej závod Adam Hošek, kdy do druhého kola najížděl s takovým náskokem, že ani speaker Mahagoni nechápal a komentoval to možností, pádu či technické závady u původně po startu vedoucího závodníka z Expres CZ Scott Kolín. Pravdou bylo i dle komentáře otce onoho závodníka v cíli, že Adam jel prostě skvěle, zatím co jeho synovi po prvním okruhu totál došlo. Smůlu si tentokrát vybral Matěj Hynek, který na trati taky pěkně makal, ale 2x mu spadl řetěz a tak to tentokrát stačilo na i tak pěkné 7.místo.V této kategorii startovali, ještě Vilda, Mára a Ríša i oni odváděli na trati velký kus bikerské práce a v cíli se poskládali na zmiňované 11,12 a13.místo.

Poslední v kategoriích dětí, hájil barvy Sokola Veltěž, Adam Sedlecký v kategorii Elite, který jel také moc hezky a do cíle dojel na pěkné 7 pozici.

A nutno zmínit i našeho trenéra Romana Hynka, který předvedl excelentní výkon, kdy se téměř celý závod držel na 2 příčce, pak ho předjel místní vele biker Aleš Pikolo Krojcígr, ale 3 příčku si Romča zkušeně pohlídal a, tak přidal k našim malým Sokolíkům i on bronzovej kov ;-). 

Takže, byli naši Sokolíci zase hodně vidět 😉 a opět z Česyka odváželi nejen body, ale i cenné kovy v podobě 4 zlatých a 1 stříbra.

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …