Česyk – BabyBikers Čerčany 2.kolo

May 31, 2017

Ahojky všichni,

část našich v neděli 28.5. hájila barvy Sokola Veltěž na XCO Beckov / apropo od Mišáka i z výsledkovky vím, že více než skvělě 😉 , takže gratulujeme k výkonům, medailím i spoustě pohárů, jste pašáci 😉 /, no a část závoďáků se vydala, hájit naše barvy na druhé kolo Česyku, kde se na start různých kategorií, postavilo celkem 11 našich.

Jako nejmladší z našich startoval opět Robin, který se díky 2 místu z prvního závodu, postavil do první lajny úplně vlevo a tak, jak skvěle odstartoval na 1 závodě, tentokrát neslyšel přes mluvu Mahonyho, jakožto speakera Česyku odstartování a tak malonko zaspal, když se konečně rozjel, skřížil mu cestu závodník z CK LOKO Rakovník, takže se Robík propadl někam do středu 20ti členého startovního pole, nezbylo mu než na trati pořádně zamakat. A, že se do toho opřel, bylo vidět hned v zaváděcím okruhu, kdy šlapal do pedálů a začal předjíždět jednoho soupeře za druhým, čímž se rázem dostal na 4 příčku, pak si dal v technice ve výjezdu závodníka jedoucího na 3.místě a začal stíhačku posledních dvou soupeřů, jedoucích před ním. Soupeř na prvním místě mu sice frnknul, ale stříbrná příčka byla na dohled a tak se postavil do pedálů, zaspurtoval a první medaile pro Sokol, byla z Česyka na světě.

Hned v další kategorii Chrti holky 6-7let startovaly Laura Svobodová a Eliška Havlová i ony stály v první řadě a tak byl předpoklad, že obě skvěle odstartují. Plán jim malinko zhatila místní závodnice, která o délku kola ulila start, čehož se chytila jen Eliška, zatím co Laura vystartovala vzápětí na zazvonění se zbytkem soupeřek a proto, že jich bylo hodně pořadatelé, je nechali závod jet dál bez stopky, skrze ulitý start. Laura ze zbytku pole odstartovala nejlépe, jela na 3 pozici a začala Aničku Stanley s Eliškou dojíždět. Dojet i předjet Elišku se jí podařilo hned v prvním kole, ale Anička své první místo, nechtěla dát Lauře zadarmo a tak si jí držela za zády v obou kolech, až do konce závodu, kdy Laura zaspurtovala a nakonec soupeřku dala v cíli, jak se říká o ráfek, takže po Robíkovo stříbru, přidala Laura zlatou, Eliška šlapala do pedálů a nakonec k nim přidala bronz.

Po holkách startoval v Chrtech Štefan Szollos, který se hned po startu dostal na vedoucí pozici, kterou si moc pěkně držel v zaváděcím i celém prvním okruhu, pak ho v krátkém sjezdu v půlce druhého kola, předjel nejprve soupeř z CK LOKO Rakovník a pak, hned vzápětí v krátkém výjezdu i soupeř jedoucí na 3 místě, takže Štefana odsunuli na 3 příčku tu si, ale do cíle dovezl s hezkým náskokem.

Takže, prozatím skvělá bilance 4 starty Sokolíků a 4 medaile ;-). Robin stříbro, Laura zlato, Eliška bronz a Štefan také bronz. No a pak se, po vyhlašování netrpělivě čekalo na start našich dalších závoďáků v kategorii Poletuchy, Letouni a Elite.

V Poletuchách, jel za Sokol David Svoboda a náš Denis, který byl na závod hodně natěšený. Oba kluci stáli v první lajně, hned vedle sebe plni soustředění. Start se o malonko lépe povedl Denisovi, ale po chvilce ho při nájezdu do zaváděcího kola David přespurtoval, zavřel ho u stromu pana Nováka a Denise předjel, ten se mu však okamžitě zavěsil na zadní kolo, nehodlal si ho nechat poodjet ani o píď a hned v cílovce Davidovi, ještě před nájezdem do 1 kola předjetí vrátil. Přišel nájezd do techniky Truck trail, kde Denis s neskutečnou vervou začal dupat do pedálů a s každým šlápnutím se začal Davidovi i zbytku soupeřů metr po metru vzdalovat. David, jel také skvěle i on roztáčel kola svého biku jako o život, což bylo dobře proto, že se zezadu přibližovalo hafo dalších soupeřů, kteří také toužili po medaili. Denis, ale rozjel závod s takovou frekvencí, kterou nebyl schopen akceptovat nikdo ze soupeřů a jeho náskok se neustále navyšoval. Při jízdě ve druhém kole ho několik soupeřů o kolo zpět přibrzdilo, pár metrů z náskoku mu ubral i pád, kdy mu to ve vracáku na konci sjezdu uklouzlo na prašné trati a Denis se odporoučel k zemi. Pak se, ale odhodlaně jít si pro vítězství zvedl, naskočil zpět do sedla svého biku a za mohutné podpory lidí i našich Sokolíků v cílovce, ještě zaspurtoval a s náskokem několika desítek metrů si dojel do cíle pro vytouženou zlatou. Davidovi se v průběhu závodu, pověsil za zadní kolo jeden ze soupeřů a neustále na něho dotíral, David se kousl ze všech zbylých sil, protože se nehodlal své stříbrné příčky vzdát. V cílovce, jak David Svoboda, tak i David Icha mohutně spurtovali, ale David byl v závěru silnější a tak, těsně svým skvělým spurtem uhájil stříbrnou příčku.

Bilance po dopoledni a startu Poletuch byla více než super, neboť do té doby se na start postavilo 6 našich závodníků a všichni vyjeli pro ADASTRA Sokol Veltěž medaile.

I v kategorii Letounů měl Sokol své zastoupení. Na start se postavil Vilda Čermák, Ríša Roth a Jonáš Kučera. Nejlépe z našich odstartoval Vilda, kterému se opravdu povedl start skvěle a dostal se na vedoucí pozici, hned po chvilce si bohužel vybral svou první závodnickou smůlu v podobě spadlého řetězu a propadl se, až na ocas startovního pole. Nevzdal to a po nasazení řetězu začal skvělou stíhačku, kdy se mu podařilo dostat myslím na nějakou 4-5 pozici, pak přišel první pád Vilda to, ale opět nevzdal, nasedl a znova se vydal stíhat soupeře, dostal se na cca 7 místo, jenže přišla smůla do třetice, kdy se Vilda na suché, kluzké trati odporoučel opět k zemi a do cíle se smutkem ve tváři dojel na 11 místě, což nejen jeho, ale i nás ostatní mrzelo, protože měl po skvělém startu našlápnuto nejspíš na bednu. Ríša, jel taky moc pěkně, vyhnuly se mu pády i technické problémy, zvládal nástrahy 3 technických okruhů v pohodě a cílem projel na hezké 8 pozici, jako poslední náš zástupce, jel v této kategorii Jonáš Kučera i on se na trati snažil a cílovkou projel na 14 místě.

Poslední naši jeli v kategorii Elite za kluky Adam Sedlecký za holky Agáta Kučerová.

Adamovi, se moc hezky povedl start a na trati makal opravdu skvěle na to, že v této kategorii jezdí kluci narození 2005-2002, takže tam má soupeře i o více, jak 4 roky starší si myslím, že se Adam vůbec neztratil a svou jízdou si vyjel, jako prvoročák v této kategorii pěkné 6.místo a ukázal svým soupeřům, že s ním musí počítat.

Agátě se oproti minulému závodu, kdy dojela na 6.místě, tentokrát moc nedařilo i, když se i ona na trati snažila, propadla se i díky pádu kousek před cílovkou, bohužel na poslední 12 příčku, ale pevně věřím, že v příštím závodě se postaví na start s odhodláním podat, co nejlepší výkon a soupeřkám trošku více zatopit ;-).

No, snad mě za tu slohovku, nebudete chtít zakousnout ;-D však mě znáte, snažím se neopomenout nikoho ;-). A pokud jste to dočetli, až sem tak vám všem patří, můj dík 😉

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …