Double a další vynikající výkony na ČP v Praze

Apr 28, 2017

V neděli 23. dubna 2017 se konal druhý závod Českého pohár v Cross Country na tradiční trati v Praze Řepích. Proměnlivého počasí se naši závoďáci nezalekli a vybojovali výborné výsledky.

Při neúčasti Kýťase převzal roli týmové jedničky Vojťas a dojel na vynikajícím 23. místě. Adam s Prokopem bojovali celý závod ve čtvrté desítce, aby protnuli cílovou pásku na 36., resp. 40. místě. 

Ve starších žácích, mimochodem hodně našlapaná kategorie vybojoval 15.místo Fíla s nevelkým odstupem od první desítky. 

Závod starších holek poznamenala trochu kroupová lázeň, takže holky jely asi nejchladnější a nejbahnitější závod dne. Aneta celý závod bojovala v čelní skupině, a v cíli podlehla pouze jediné soupeřce, která ten den byla prostě lepší. Výborné druhé místo se také ale počítá. Verča jela skoro životní závod, v cíli na vynikajícím 7. místě. Kačenka si také zlepšila své osobní maximum a v cíli jí byl naměřen 20-tý nejlepší čas. 

Kadeťák Richard tentokrát mírně zaostal na desítkou v Kutné Hoře a dojel na vynikajícím 14.místě. 

Matěj v Expertech si závod také užil a tentokrát prohrál se svým tradičním soupeřem ve spurtu. 

A v kadetkách předvedly naše holky galapředstavení. Zuzka od startu porcovala startovní pole nekompromisním tempem, Madla po spadlém řetězu na startu si závod trochu zpestřila a divákům udělala napínavější. Natka výborně začala a bojovala o umístění v první desítce. Nakonec Madla a Zuzka převezly double a Natka načala druhou desítku pořadím 11. místem. 

Krásné výkony všech, v týmech jsme si sice mírně pohoršili a nyní jsme na 4. místě, a jak mladší holky , tak kadetky vedou pořadí týmů v kategoriích. 

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …