Pražský Pohár – Řepy – neděle 19.3.2017

Mar 24, 2017

V neděli 19.3.2017 proběhl první závod PP v Řepích, který dle mého názoru i reakcí lidí zahanbil i cyklokros, neboť po propršených 2 dnech a nocích i po sobotních trénincích, byla trať samá louže a rozježděné klouzající bahno, takže to byl opravdu hodně těžký závod, už od těch nejmenších kategorií a tak pořadatelé nakonec na tratích uzavřeli ty nejtěžší pasáže kvůli bezpečnosti závodníků, ale i tak to byl dle mého názoru asi nejtěžší závod PP, minimálně co pamatuju já za poslední 3 sezony. Začnu  tedy od našich nejmenších ;-).

V kategorii kluci 5-6 let jel za Sokol Robin, který na startu malonko zaspal, poté co mu nad hlavou startér zahučel z takové té trubky, jak na poplachy, místo jím očekávaného hvizdu na píšťalku a on se lekl, jak mi řekl v cíli, ale odstartoval a vydal se  na stíhačku soupeřů 15ti členné smečky, což nebyla na těžké trati, kde ho soupeři zdrželi buď pádem nebo raděj seskočili a tlačili své kolo, vůbec legrace a ač, byl Robin jeden z mála závodníků této kategorie, který dal v sedle svýho biku i těžké, kluzké a klikaté pasáže do kopce, tak to stačilo “jen” na 9. místo, což je myslím na takové těžké trati pro ani ne 5letého prcka i tak pěkný výkon.

V holkách 7-8 let jela Laura Svobodová, vystartovala z cca 8 pozice, na trati se rvala o každý metr bahnité tratě a vyjela si tak pěkné 6. místo v 15ti členném startovním poli, kdy jí od TOP5 dělilo pouhých 6 vteřiny, což je malinko škoda. Na druhou stranu to svědčí o tom, že Laura může mít do dalšího kola PP našlápnuto k ještě lepšímu výsledku ;-).

V kategorii kluci 7-8 let startoval za Sokol nakonec jen Luky Novotný, který na svém novém 26ti palcovém biku makal seč mu síly stačily, objel svůj okruh v pěkném 13. čase a uzavřel tak, přesnou polovinu startovního 26ti členného pole.
V kategorii kluci 9-10 let, jsme měli hned 6 Sokolíků v této kategorii jel za Sokol Matěj Hynek, který startoval z 2 nebo dokonce 3 řady, na trati makal jako ďas, ukrajoval pěkně s vervou metr po metru rozbahněné tratě a jako vítr se hnal, kolem jednoho soupeře za druhým, čímž si vyjel super 9 místo. Z první řady odstartoval Denis, kterému první momenty po skvělém startu na první pozici (viz foto) chvilku koukali na záda všichni jeho nadupaní soupeři z pole 37 startujících vlčáků, první okruh makal a dojížděl ho stále na skvělém cca 4.-5. místě, ale v druhém okruhu mu došly síly a tak to nakonec stačilo na pěkné 13. místo. Za Denisem startoval z druhé řady David Svoboda, který zůstal někde v půlce startovního pole, ale i on se rval zdatně o každý metr těžké tratě a nakonec dojel na slušném 14. místě, na trati pěkně makal i Péťa Miňovský, který si svou jízdou, vyjel bodíky za 21.místo. Ale ani Ríša Roth se na trati nevzdával. Po pádu v jednom z bahnitých výjezdů v prvním kole, se mu však nepodařilo ztrátu dojet, ale přesto ukázal záda svým dalším devíti soupeřům a vyjel si 28.pozici. Na trať vyrazil i Pepa Arnot, který i přes pár pádů, pokaždé s nadšením naskočil zpět na svůj bike a závod si jak on sám prý řekl užil a ač, byla trať fakt hodně těžká a on měl z našich kluků nejméně zkušenností, tak ani on to nevzdal a závod dojel do cíle na 36 pozici.

Žáci I. a Žáci II. startovali dohromady, takže to bylo maso hned od startu, protože startér nechal obě kategorie postavit na start dohromady a navíc Žáky II. postavil za Žáky I. , takže už od počátku nebyla nouze bohužel i o pády, které se našim klukům naštěstí vyhnuli. Kýťa skvěle odstartoval a vyřítil se na trať na super cca 3 pozici, na trati makal jak o život, což v nadupané konkurenci nebyla vůbec sranda, na trati ze sebe vydal vše co šlo a dojel na super 5.místě, na trati zamakal i Adam Hošek, který s vervou ukrajoval každý metr rozbahněné tratě a cílem se prohnal na skvělém 8. místě, stejně tak na trati parádně makal i Jonáš Hynek, který si vyjel bodíky za pěkné 12. místo, ale statečně se s těžkou tratí rvali i Adam Sedlecký a Mára Špaček, kteří to nevzdali a v cíli urvali bodíky za 22 a 23.místo.

V Žácích II. startoval za Sokol Štěpán Havelka. I on se snažil  porvat s těžkou tratí, která chvílemi připomínala kluziště a dojel ve své kategorii na 19. místě.

V kadetech startoval na trati Richard Wohanka, který se jak s těžkou tratí, tak s nepříznivým počasím porval z našich nejlépe a vyjel pro Sokol stříbrnou příčku 😉 za což mu patří dík.

No a neopomenu ani malého Samuela Szollose, který nakonec také startoval za Sokol, a ač jel na kole závod prvně, neboť loni startoval ještě v odrážedlech, tak si v 3 členném poli kategorie 3-4 roky i on dojel v nejmladší kategorii bikerů pro stříbro.

Chci tímto poděkovat, všem našim Sokolíkům SAMOVI, ROBINOVI,LAUŘE, LUKYMU, MATĚJOVI, DENISOVI, DAVIDOVI, PÉŤOVI, RÍŠOVI, PEPOVI, KÝŤOVI, ADAMOVI H., JONÁŠOVI, ADAMOVI S., MÁROVI, ŠTĚPÁNOVI a RICHARDOVI za reprezentaci i jejich výsledky, protože tenhle závod byl opravdu hodně, hodně těžký a oni se s těžkou rozbahněnou tratí, nepříznivým počasím plným deště a chladu, porvali dle mého opravdu se ctí a já, jsem pyšná nejen na svoje kluky, jako máma, ale i na všechny naše Sokolíky jako trenérka 😉 takže,….

VÁM VŠEM SOKOLÍCI OBROVSKÉ DÍKY.    Andrea

[hcm]galimg,18,1,96,100[/hcm]

  

Další aktuality

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Filipu Jechovi se premiéra na Mistrovství světa podařila

Tak se Filipovi podařilo ve vrcholném závodě sezóny prodat tu celoroční dřinu, litry potu a hodiny ztrávených v sedle bicyklu.  Na startu 91 závodníků, Filip se po startu ze zadních pozic dokázal protáhnout někam ke 30.místu. A i přes lehčí krizi v předposledním...

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Deset medailí pro ADASTRA Cycling Team na Mistrovství ČR v Cross Country

Letos se uskutečnilo Mistrovství XCO na horských kolech premiérově na trati pod skokanskými můstky v Harrachově. Takže si dokážete představit, že převýšení tomu nechybělo a některé techniky směrem dolů byly také výživné. Nicméně naši závodníci přijeli velmi dobře připraveni a vybo …